Nowe władze Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”

2018-08-180

W sobotę, 18 sierpnia w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się wybory do władz krajowych Stowarzyszenia Młodzi Demokraci.

Milena Kowalska, która wygrała w sobotę wybory ze swoim konkurentem Piotrem Kołomyckim, stosunkiem głosów delegatów 55 do 19, od dwóch lat pełniła funkcję Sekretarza Generalnego Stowarzyszenia oraz przewodniczącej dolnośląskich struktur.  Swój czas na co dzień dzieli między rodzinny Ostrów Wielkopolski, gdzie od 2014 Radną Rady Miejskiej i Przewodniczącą Komisji Budżetu i Finansów oraz Wrocław, gdzie jest doktorantką na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego.

W prawie 25letniej historii Stowarzyszenia Młodzi Demokraci po raz pierwszy fotel ten obejmie kobieta. Swoją drugą kadencję na stanowisku Przewodniczącego młodzieżówki Platformy Obywatelskiej zakończył Konrad Zaradny.

W swoim przemówieniu Kowalska podkreślała, że liczy na dobrą i partnerską współpracę z Platformą Obywatelską. „Czuję ciężar odpowiedzialności, która na mnie spoczywa, moja kadencja przypada bowiem na cały najbliższy maraton wyborczy: wybory samorządowe, europejskie, parlamentarne oraz prezydenckie”. Kowalska wielokrotnie występowała jako mówca na wrocławskich manifestacjach w obronie demokracji. „ Naszym zadaniem jako organizacji jest dotrzeć do jak największej liczby młodych ludzi z przekazem budującym ich świadomość o instytucjach państwa praworządnego. Będziemy walczyć i nigdy się nie poddamy”. Kowalska zapowiada, też że w swój tygodniowy grafik wpisze Warszawę oraz czas na podróżowanie po regionach. Zamierza też pracować nad nową ofertą programową dla młodych.

Sekretarzem Generalnym Stowarzyszenia wybrany został Łukasz Bejm – wieloletni przewodniczący Koła Gdańsk oraz Regionu Pomorskiego SMD.

W skład Zarządu weszli również: Adam Smuga, Michał Pabich, Oliwia Ciechomska, Adam Olejnik, Bartłomiej Zwolakiewicz, Michał Jakubek oraz Wojciech Pogan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk