„Priorytet Lepsza Praca Dla Gdańska” czyli nowy projekt posłanki Agnieszki Pomaskiej na rzecz gdańskich pracowników

2018-03-140

Ulgi dla przedsiębiorców oraz przestrzenie co-workingowe. Między innymi o takie ułatwienia dla gdańskich przedsiębiorców apeluje Agnieszka Pomaska. Posłanka Platformy Obywatelskiej zainaugurowała projekt „Priorytet Lepsza Praca Dla Gdańska”.

Posłanka Pomaska, którą wymienia się wśród potencjalnych kandydatów Platformy Obywatelskiej na prezydenta Gdańska chce by w programie wzięli udział nie tylko działacze Platformy Obywatelskiej, ale również przedstawiciele innych środowisk politycznych, przedsiębiorcy oraz środowiska akademickie. Celem ma być wypracowanie dobrych rozwiązań dla gdańskiego rynku pracy. – Chcemy stworzyć dobry klimat na rynku pracy. Gdańsk ma niewiele miejsc co-workingowych. Nie trzeba otwierać wielkiego biura, żeby prowadzić działalność gospodarczą. Potrzeba otwartych przestrzeni, w których za drobną opłatą można by korzystać z miejsc do pracy. Wielu drobnych przedsiębiorców rejestruje firmy w swoich mieszkaniach – mówiła Agnieszka Pomaska.

– Celem jest współpraca przedsiębiorców z władzami miasta oraz większe zarobki. Problem wysokich zarobków stał się problemem politycznym na szczeblu rządowym. Każdy z nas chciałby więcej zarabiać. W najbliższych tygodniach będziemy prezentować nasze pomysły. Dzisiaj otwieramy projekt do którego zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wiele zależy od klimatu na rynku pracy ogólnopolskim, ale miasto ma wiele narzędzi, m.in. może wprowadzić ulgi dla przedsiębiorców. W Gdańsku większość osób nie zarabia średniej krajowej. Jest potrzeba większej liczby pracowników – mówiła Agnieszka Pomaska.

W konferencji szefowej gdańskiej Platformy Obywatelskiej wzięli udział również Agnieszka Owczarczak, przedsiębiorca i wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska oraz przedsiębiorca Dariusz Kobierecki. – Miasto ma niewielki wpływ na rynek pracy, choć jest jednym z większych pracodawców. Wiele osób jest zatrudnianych przez instytucje. Gdańsk jest mało atrakcyjnym miastem na tle innych aglomeracji do robienia biznesu, to trzeba zmienić. Gdańsk jest atrakcyjny dla turystów, a powinien być również atrakcyjny dla przedsiębiorców. Trzeba konstruować takie programy, dzięki którym suma ułatwień zachęci inwestorom prowadzenie biznesu w naszym mieście. Na to duży wpływ ma polityka magistratu – mówił Dariusz Kobierecki.

Posłanka Platformy Obywatelskiej zapowiedziała również debaty z przedsiębiorcami i środowiskami akademickimi. Szczegóły jej projektu można znaleźć na stronie priorytetpraca.pl.

źródło: radiogdansk.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk