„Bubel prawny” czy szansa dla Polskich przedsiębiorców? Ustawa ograniczająca handel w niedziele

2018-03-120

„Ustawa ogranicza prawa Polaków”, „bubel prawny, który łatwo ominąć”,”to śmieszne”, „pozytywnie wpłynie na polskich przedsiębiorców”… W audycji Śniadanie w Radiu Gdańsk pomorscy politycy komentowali ustawę ograniczającą handel w niedziele.

Gośćmi Wojciecha Sulecińskiego byli: Agnieszka Pomaska – posłanka PO, Ewa Lieder – posłanka Nowoczesnej, Anna Błaszczyk z Kukiz’15 oraz Marcin Horała – poseł PiS.

– Tłumy w sklepach w sobotę były przerażające – mówiła posłanka Pomaska. – To śmieszne, bo przecież to nie pierwsza w historii niedziela wolna od handlu. Ja mam poczucie, że chyba coś jest nie tak, że założenia tej ustawy były chyba troszkę inne. Dla mnie absolutnie niebywałe były to, że okazało się, że są jakieś wyjątki. Mam wrażenie, że ta ustawa to bubel prawny. Jednak uważam, że wolne niedziele się należą. Platforma Obywatelska złożyła projekt gwarantujący dwie wolne niedziele. Wydawało nam się jest to rozsądnym rozwiązaniem. Niestety partia rządząca nie wzięła tego pod uwagę – mówiła Agnieszka Pomaska.

Czytaj więcej

źródło: radiogdansk.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk