Pomorscy parlamentarzyści stanowczo przeciwko łączeniu Lotosu z Orlenem. Apelują do premiera

2018-03-090

Pomorscy parlamentarzyści zabrali głos w sprawie fuzji Lotosu z Orlenem. W specjalnym liście do premiera Morawieckiego apelują „o zaprzestanie działań zmierzających do centralizacji życia gospodarczego, zaniechanie prac nad konsolidacją wpływającą na pogorszenie jakości i efektywności prac tych spółek oraz zachowanie samodzielności Grupy Kapitałowej Lotos S.A.”.(…)

Głos w sprawie postanowili zabrać pomorscy parlamentarzyści, który w swoim liście do premiera piszą o „niepokoju, z jakim przyjęli informację o planowanym przejęciu spółek należących do Grupy Kapitałowej Lotos przez Grupę Kapitałową PKN Orlen”.

„Wyrażamy swój stanowczy sprzeciw wobec takich działań. Zważywszy na podpisany przez Ministerstwo Energii i PKN Orlen list intencyjny w przedmiotowej sprawie – wzywamy do zaprzestania wszelkich prac i decyzji mających na celu realizację tego projektu. Grupa Lotos S.A. ma strategiczne znaczenie dla rozwoju gospodarczego Pomorza, jak i jakości życia mieszkańców regionu, jest niezwykle ważnym elementem polityki zrównoważonego rozwoju ekonomicznego Polski, bardzo aktywnie i wielopłaszczyznowo prowadzi działania społecznej odpowiedzialności biznesu, jest jednym z liderów inwestowania w innowacje i rozwoju nowoczesnych technologii, współpracuje z wieloma innymi pomorskimi przedsiębiorstwami, zwiększając wzrost gospodarczy, a odprowadzane przez spółkę podatki stanowią istotną część budżetu regionu oraz miasta Gdańska” – piszą parlamentarzyści.

Jednocześnie przekonują, że planowane przejęcie spowoduje także ograniczenie konkurencji, które może skutkować wzrostem cen paliw, kosztem interesu konsumentów i konkurencyjności polskiej gospodarki.

Parlamentarzyści zwrócili się do premiera z apelem o zaprzestanie działań zmierzających do centralizacji życia gospodarczego, zaniechanie prac nad konsolidacją wpływającą na pogorszenie jakości i efektywności prac tych spółek oraz zachowanie samodzielności Lotosu. 

Pod listem do premiera podpisali się: Sławomir Rybicki, senator RP, Bogdan Borusewicz, senator RP, Tadeusz Aziewicz, poseł na Sejm RP, Marek Biernacki, poseł na Sejm RP, Jerzy Borowczak, poseł na Sejm RP, Małgorzata Chmiel, posłanka na Sejm RP, Leszek Czarnobaj, senator RP, Grzegorz Furgo, poseł na Sejm RP, Kazimierz Kleina, senator RP, Adam Korol, poseł na Sejm RP, Zbigniew Konwiński, poseł na Sejm RP, Henryka Krzywonos-Strycharska, posłanka na Sejm RP, Stanisław Lamczyk, poseł na Sejm RP, Janusz Lewandowski, poseł do Parlamentu Europejskiego, Ewa Lieder, posłanka na Sejm RP, Sławomir Neumann, poseł na Sejm RP, Kazimierz Plocke, poseł na Sejm RP, Agnieszka Pomaska, posłanka na Sejm RP, oraz Jarosław Wałęsa, poseł do Parlamentu Europejskiego.

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

fot. Beata Kitowska/Agencja Gazeta, Cezary Aszkiełowicz/Agencja Gazeta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk