Platforma Obywatelska prezentuje program „Polska Seniora”

2018-03-080

Emerytury bez podatku, zwolnienie z części składek, czy bilans 60-latka – to niektóre propozycje programu PO, który zaprezentowano dziś w Łodzi.

Posłanki PO podróżują po Polsce od października ubiegłego roku i konsultują proponowane rozwiązania z seniorami. Do tej pory odwiedziły osiem regionów, dziś goszczą w województwie łódzkim. – Platforma przez lata pracowała z seniorami. Ważnym zadaniem, które wykonaliśmy było wprowadzenie seniorów do parlamentu. Dzięki nam powstał Parlament Seniorów. Jeździmy po Polsce, konsultujemy nasz program i wiemy czego seniorom potrzeba – mówi wicemarszałek sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Program „Polska Seniora” zakłada godne, zdrowe i aktywne życie osób po 60. roku życia. Wśród propozycji są między innymi coroczne badania profilaktyczne, inwestycja w oddziały geriatryczne w każdym regionie, rada seniorów na każdym szczeblu samorządu z autonomicznym budżetem, czy tzw. czek opiekuńczy finansujący opiekę nad seniorami. – Brakuje ludzi do opieki nad osobami niesamodzielnymi. My chcemy przyznać czek dla osób niesamodzielnych, których dzieci pracują i nie mogą się nimi opiekować. Czek pozwoliłby zapłacić za opiekę nad swoim rodzicem, ale tylko w przypadku, gdy samemu się pracuje – wyjaśnia posłanka PO – Marzena Okła-Drewnowicz.

Po zakończeniu ogólnopolskich konsultacji ostateczny kształt programu „Polska Seniora” ma być ogłoszony wspólnie przez Platformę Obywatelską i seniorów pod koniec roku.

W spotkaniu z seniorami w Łodzi udział wzięły Posłanki Agnieszka Pomaska, Krystyna Szumilas i Anna Wasilewska. (przyp.red.)

źródło: radiolodz.pl

fot. Agata Gwizdała

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk