MM Trójmiasto: W Gdańsku odbędzie się szczyt UE – Brazylia

2009-11-240

W 2011 roku przedstawiciele państw Unii Europejskiej i Brazylii spotkają się w w Gdańsku – pisze na swoim Twitterze posłanka Agnieszka Pomaska.
Szczyt UE-Brazylia w Gdańsku w 2011 roku! – pisze na swoim Twitterze Agnieszka Pomaska, posłanka Platformy Obywatelskiej. – Trójmiasto wpisało się już w miejsce warte ważnych spotkań, nie tylko na szczeblu europejskim.

W rozmowie z nami Pomaska potwierdza: – Informacja została podana na sympozjum Towarzystwa Polsko-Brazylijskiego. Prawdopodobnie szczyt odbędzie się w Gdańsku.

Monika Janus, rzecznik prasowy Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej: – Gdańsk jest na krótkiej liście miast, które zajmą się przygotowania spotkań państw UE w regionach, jednak ministerstwo nie podało jeszcze miejsc i dat spotkań poszczególnych spotkań.

– Gdańsk zabiega o organizację spotkań ministerialnych i wysokiego szczebla w ramach polskiej prezydencji w drugiej połowie 2011 r., ale decyzja jeszcze nie zapadła – informuje Dobrowolska. – Niemniej, jesteśmy dobrej myśli, jednak ostateczną decyzję poznamy prawdopodobnie w pierwszej połowie 2010 r. – dodaje.

O szczyt, który odbędzie się w drugiej połowie 2011 roku z Gdańskiej rywalizowało wiele polskich miast, jednak wstępną selekcję przeszło tylko 10. Poza Gdańskiem były to Warszawa, Sopot, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Rzeszów, Wrocław oraz Toruń z Bydgoszczą. Wcześniej odpadły Białystok i Lublin, bowiem podstawowym kryterium były między innymi liczba luksusowych hoteli, obiektów konferencyjnych czy bliskość lotniska.

W Gdańsku szczyt mógłby odbyć się m.in. w Dworze Artusa, Domu Uphagena, Nowym Ratuszu lub Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance.

Polska obejmie prezydencję w Radzie UE 1 lipca 2011 roku. Oznacza to, że staniemy się gospodarzem większości unijnych wydarzeń i będziemy odpowiedzialni za organizację spotkań UE.

Źródło:
Łukasz Stafiej
Dodane 2009-11-24 13.19
http://www.mmtrojmiasto.pl/7627/2009/11/24/w-gdansku-odbedzie-sie-szczyt-ue–brazylia?category=biznes

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk