„Powinniśmy wspierać rodziców, którzy chcą mieć potomstwo”

2013-07-020

W poniedziałek, posłanka Agnieszka Pomaska była gościem programu Raport na antenie Superstacji. Rozmowa dotyczyła dokonań rządu Platformy Obywatelskiej w zakresie polityki prorodzinnej oraz rządowego programu refundacji in vitro. 

Każdy, kto porówna dokonania poprzednich rządów z dokonaniami rządu Platformy Obywatelskiej w zakresie polityki prorodzinnej, zobaczy ile zostało rzeczywiście zrobione. Skok, jeżeli chodzi o rozwiązania prawne ale i finansowe, które przyjęliśmy jest bardzo duży. Oczywiście nie oznacza to, że proces sprzyjania polskim rodzinom został zakończony. Przypomnę chociażby tzw. ustawę żłobkową, czyli coraz szerszy dostęp do opieki dla dzieci do lat 3, stworzenie nowych form opieki, zwiększenie zasiłku opiekuńczego, czy ostatnio wydłużenie urlopu rodzicielskiego. Analizujemy sytuację na bieżąco i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom. Dotychczasowych zmian jest sporo i warto wspólnie dalej pracować nad tym, żeby sytuacja polskich rodzin była maksymalnie komfortowa – stwierdziła Agnieszka Pomaska.

Z finansowania metody in vitro mogą skorzystać osoby, które będą w stanie udokumentować, że co najmniej od roku leczą niepłodność. Każdy powinien zachować swój światopogląd w tej kwestii dla siebie. Powinniśmy wspierać rodziców, którzy chcą mieć potomstwo. Bardzo się cieszę, że ten program wystartował. Zapewne wiele rodzin w Polsce będzie dzięki niemu szczęśliwsza. Musimy dążyć do sytuacji, aby rzeczywiście jak najwięcej par miało możliwość posiadania dzieci. To jest właśnie krok w tym kierunku – zakończyła posłanka.

źródło: superstacja.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk