XVII Wielki Przejazd Rowerowy

2013-06-071

W tym roku tradycyjnie zapraszamy wszystkich miłośników rowerów a także użytkowników innych form bezsilnikowego przemieszczania się po mieście (rolki, skateboardy, longboardy, wózki inwalidzkie, itd) – w myśl idei „koła – kółka – jedna spółka!”. W tym dniu, podobne imprezy w ramach ogólnopolskiego „Święta Cyklicznego” odbędą się w dziesiątkach polskich miast – pod wspólnym hasłem przyspieszenia prac Ministerstwa Transportu w sprawie brakujących rozporządzeń regulujących ruch rowerowy. 

Wielki Przejazd Rowerowy to największa w Polsce demonstracja rowerowego stylu życia w tym roku obejmie aż 7 miast aglomeracji. Swoisty „Siedmiogród” będzie się rozciągać od Pruszcza Gdańskiego aż po Wejherowo. Pojedziemy dwoma wielotysięcznymi peletonami. Peleton gdański (południowy), zasilony rowerzystami z Pruszcza, w samo południe wyjedzie ze Śródmieścia w kierunku granicy Gdańska i Sopotu. Z kolei peleton północny z samego rana wyruszy z Wejherowa, aby – zabierając po drodze rowerzystów Redy, Rumi, Gdyni i Sopotu – dotrzeć do miejsca wielkiego spotkania rowerzystów Pomorza.

Niezwykle widowiskowy, równoległy przejazd obu peletonów odbędzie się na Drodze Zielonej na odcinku od al. Grunwaldzkiej do Placu Dwóch Miast przy Ergo Arenie (teren za parkingiem Ergo Areny).

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich – udział w Wielkim Przejeździe Rowerowym jest darmowy. Wszyscy uczestnicy chcący wesprzeć organizację WPR będą mieli okazję przekazania swojej cegiełki w wysokości 2 zł na poczet tzw. szprychówki – kolorowej, pamiątkowej, numerowanej karty.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowo obfita w liczne nagrody rzeczowe. Aby z imprezy wrócić jednym z nowych rowerów ufundowanych przez Buga Sport i Prosport warto pamiętać o unikalnym przebraniu lub stylizacji oraz zaopatrzeniu się na miejscu w pamiątkową szprychówkę z unikalnym numerem uczestnika imprezy, spośród których wylosujemy nagrodzonych.

Tegoroczny, Wielki Przejazd Rowerowy będzie też wspierać działalność fundacji Pomorskie Hospicjum Dla Dzieci, którego wolontariusze pojadą w peletonie południowym oraz będą prezentowali działalność fundacji podczas części stacjonarnej na finiszu XVII WPR.

Miejsca i godziny zbiórek w poszczególnych miastach dostępne są tutaj.

źródło: trojmiasto.pl

One comment

  • Artur

    2013-06-08 at 15:49

    Dzięki za propagowanie informacji o WPR.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk