Polska The Times: Spotkanie na temat badań profilaktycznych dla kobiet w Gdańsku

2009-09-120

W gdańskich aptekach zobaczyć możemy plakaty informujące o nowej inicjatywie zdrowotnej „Chroń to, co najcenniejsze„.

W sobotę, 12 września, o godzinie 12 w sali kinowej budynku klubu Żak we Wrzeszczu odbędzie się bowiem jedno z bezpłatnych spotkań, zorganizowanych w ramach Ogólnopolskiej Akcji Profilaktyki i Edukacji Prozdrowotnej Kobiet. Specjaliści w dziedzinie zdrowia wskażą, gdzie i kiedy będzie można wykonać bezpłatne badania.

Referat, z zakresu badań cytologicznych, przedstawi dr Piotr Popowski, o populacyjnych programach profilaktycznych wypowiedzą się dr Tadeusz Jędrzejczyk oraz dr Iwona Chruścicka.

Spotkanie zorganizowane zostało przez trzy pomorskie posłanki, prof. Annę Zielińską-Głębocką, Iwonę Guzowską oraz Agnieszkę Pomaskę. – Chcemy pokazać ludziom możliwości, jakie dają badania profilaktyczne – podkreśla Pomaska. – Mamy nadzieję, że dzięki mediom kampania odbije się echem i zachęci kobiety do wizyty u specjalisty – dodaje.

Po spotkaniu eksperci udzielą zainteresowanym dodatkowych informacji. Zaplanowana jest również projekcja filmu „Art. Cafe” z wprowadzeniem Joanny Czajkowskiej z Teatru Okazjonalnego w Gdańsku. Dalsze działania kampanii śledzić można na stronie www.toconajcenniejsze.pl.

Źródło:
Anna Bielińska
http://www.polskatimes.pl/dziennikbaltycki/fakty24/160556,gdansk-spotkanie-na-temat-badan-profilaktycznych-dla-kobiet,id,t.html

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk