Sprawozdanie z konferencji „Chroń to, co najcenniejsze”

2009-09-150

W minioną sobotę, 12 września, odbyło się gdańskie spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Chroń to, co najcenniejsze„. Jego organizatorki, posłanki Anna Zielińska-Głębocka, Iwona Guzowska oraz Agnieszka Pomaska zadbały o to, aby spotkanie dostarczyło uczestniczkom rzetelnej wiedzy na temat chorób stanowiących główne zagrożenie dla kobiet, takich jak rak szyjki macicy i rak piersi oraz stworzyło płaszczyznę do wymiany poglądów i własnych doświadczeń z zakresu profilaktyki prozdrowotnej.

Wyjątkowo sprzyjała takiej dyskusji obecność zaproszonych ekspertów – dr Piotra Popowskiego z Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy, dr Tadeusza Jędrzejczyka z Pomorskiego Centrum Programów Zdrowotnych w Gdańsku oraz dr Iwony Chruścickiej z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Goście oprócz rozbudowanych prezentacji chętnie wyjaśniali wszelkie wątpliwości pań zebranych w gdańskim klubie Żak. Spotkanie było również bogate w materiały informacyjne i gadżety, które będą dalej promować akcje profilaktyczne wśród kobiet.

Dziękując wszystkim obecnym w sobotę, posłanki organizatorki gdańskiej akcji mają nadzieję na kontynuację programu w przyszłości i dotarcie z przesłaniem do jeszcze większej liczby kobiet.

Magdalena Bogumił

Galeria zdjęć

[nggallery id=35]

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk