Agnieszka Pomaska

Posłanki PO pytają premiera o gminę Choczewo. Powstać ma tam pierwsza elektrownia jądrowa
11 czerwca 2022 r., napisany przez

W gminie Choczewo mają poczucie, że nie traktuje się ich poważnie. Że nie bierze się pod uwagę ich obaw i problemów, związanych z budową elektrowni jądrowej – tak jak w przypadku mieszkańców terenu, na którym ma powstać Centralny Port Komunikacyjny.

Posłanki z Pomorza: Agnieszka Pomaska i Barbara Nowacka wysłały do premiera Mateusza Morawieckiego interpelację. Dotyczy ona gminy Choczewo, w której ma być budowana pierwsza w Polsce elektrownia jądrowa. Posłanki pytają szefa rządu m.in. o to, czy prawdą jest, że inwestor nie prowadzi dialogu i konsultacji z lokalnymi samorządami i mieszkańcami, ograniczając się jedynie do przekazywania informacji o przebiegu przygotowań do realizacji inwestycji?

Agnieszka Pomaska w rozmowie z nami tłumaczy, że społecznicy z gminy Choczewo zaprosili ich na spotkanie robocze, żeby w węższym gronie porozmawiać o tym, jak podejść do problemów związanych z budową elektrowni jądrowej.

– Usłyszeliśmy od mieszkańców, że nie traktuje się ich poważnie, po partnersku. Że czują się ignorowani. Nie otrzymują odpowiedzi na wiele pytań i obaw, które ich nurtują. Stąd nasza interwencja u premiera Mateusza Morawieckiego – dodaje posłanka.

Czytaj więcej

źródło: zawszepomorze.pl

Zapoznaj się z treścią interpelacji Posłanek Pomaskiej i Nowackiej