Agnieszka Pomaska wiceprzewodniczącą EPP Women!

2022-06-12

Pomorska posłanka Platformy Obywatelskiej, Agnieszka Pomaska, została wybrana wiceprzewodniczącą stowarzyszenia Europejskiej Partii Ludowej EPP Women w Parlamencie Europejski.

Podczas kongresu w Dublinie – Agnieszka Pomaska została wybrana na funkcję wiceprzewodniczącej (jednej z sześciu) EPP Women uzyskując 37 z 43 możliwych do zdobycia głosów delegatów, co było najwyższym wynikiem spośród dziesięciu kandydatek.

– W swojej prezentacji jako kandydatka mówiłam, że bycie liderką to gotowość do wspierania innych kosztem wzajemnej rywalizacji. Dzieliłam się też doświadczeniem walki z hejtem i wyraziłam gotowość do dzielenia się tym doświadczeniem w innych krajach. Podkreślałam też, że równouprawnienie to współpraca z mężczyznami, a nie walka – napisała na swoim Facebooku Pomaska.

EPP Women to stowarzyszenie, które działa na rzecz kobiet w UE. Zostało założona w 1981 roku i składa się z około 60 organizacji członkowskich Europejskiej Partii Ludowej. 

Promujemy ważne kwestie związane z kobietami, takich jak równość płci na rynku pracy i przedsiębiorczość kobiet. Skupiamy się również na roli kobiet w promowaniu wolności, sprawiedliwości, praw człowieka i demokracji nie tylko w Europie, ale także w regionach doświadczających ogromnych zmian, takich jak Bliski Wschód i Afryka Północna – czytamy na stronie organizacji.

źródło: zawszepomorze.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk