Agnieszka Pomaska

Inspektor sanitarny wycofuje produkt, z którego mogły skorzystać miliony Polek. Był niebezpieczny dla zdrowia
3 sierpnia 2020 r., napisany przez

Odżywki do paznokci firmy Nail Tek decyzją Inspektora Sanitarnego zostają wycofane ze sprzedaży. W składzie kosmetyku znajdował się formaldehyd, który jest zakazany do stosowania w kosmetykach.

W składzie odżywek do paznokci marki Nail Tek znajdował się formaldehyd, który jest rakotwórczą substancją zabronioną do używania w kosmetykach. Interpelacją poselską do ministra zdrowia złożyła posłanka Platformy Obywatelskiej, Agnieszka Pomaska. W swoim piśmie zaznaczyła, że odżywka Nail Tek dystrybuowana jest chociażby w drogerii Super-Pharm oraz podkreśliła, że w tej sprawie zawiadomiła już sieć drogerii oraz Główny Inspektorat Sanitarny.

W związku z niebezpieczeństwem czyhającym nie tylko na paznokcie, ale również na zdrowie użytkowników odżywek, resort natychmiast nakazał wycofanie produktu ze sprzedaży oraz wszczął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzone Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Warszawie. Ministerstwo Zdrowia w odpowiedzi na interpelację napisało, że do tej pory „zabezpieczono 24 sztuki odżywek Nail Tek z deklarowaną w składzie podanym na opakowaniu zawartością formaldehydu”.

źródło: biznesinfo.pl