Agnieszka Pomaska

Posłanka Pomaska: Nie mogliśmy wchodzić do lasu, a tymczasem leśnicy nie próżnowali. Wycinka w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym
24 kwietnia 2020 r., napisany przez

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska nazwała skandalem wycinkę drzew, którą w ostatnich tygodniach przeprowadzono w lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Przedstawiciele Nadleśnictwa Gdańsk odpowiadają, że plan urządzania lasu zatwierdził minister środowiska z czasów rządów PO i PSL.

Posłanka Agnieszka Pomaska oburzona wycinką w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym: To jest absolutny skandal. My nie mogliśmy wchodzić do lasu, a tymczasem leśnicy nie próżnowali i zakaz ich najwyraźniej nie obowiązywał. W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym pełno świeżo ściętych drzew. Często wiekowych – napisała we wtorek na Twitterze posłanka Pomaska i dorzuciła kilka zdjęć wykonanych w TPK.

Zobacz tweeta Agnieszki Pomaskiej

Dziś doprecyzowuje: Biegam w lesie regularnie. Byłam w ostatni dzień przed zakazem wchodzenia oraz dwa dni po zdjęciu zakazu. Od razu rzuciły mi się w oczy świeżo ścięte drzewa. Napisałam „tweeta” przed wejściem zakazów, że obawiam się o takie działania i niestety to się potwierdziło. Okazało się, że wtedy, gdy my nie mogliśmy wchodzić do lasów, leśnicy ścinali kolejne drzewa, co wzbudziło moją wątpliwość. (…)

Poseł Pomaska wysłała zapytanie do ministra środowiska Michała Wosia o liczbę ściętych drzew w okresie od 1 marca do 20 kwietnia 2020 r. na terenach lasów państwowych, z dokładnym podziałem na nadleśnictwa. Analogiczne zapytanie zostało skierowane także do gdańskiego nadleśnictwa (i Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych – przyp.red.)

Czytaj więcej

źródło: dziennikbaltycki.pl