Agnieszka Pomaska

Nowi mieszkańcy zoo w Gdańsku Oliwie. Na świat przyszły cztery lwiątka
4 stycznia 2018 r., napisany przez

Pod koniec 2017 roku w gdańskim zoo urodziły się cztery lwy angolskie! Trzy samce i jedna samica to potomstwo dumnego Arco i temperamentnej Tschibindy. (…)

Cztery małe lwiątka urodziły się pod koniec 2017roku. Lwica Tschibinda dzielnie zniosła poród i bez problemu zaakceptowała młode, którymi się teraz samodzielnie opiekuje. Młode piją mleko matki, są oddzielone od stada, co gwarantuje bezpieczne dorastanie maluchów.

– Każde narodziny to dobra wiadomość dla ogrodu zoologicznego – mówi Michał Targowski, dyrektor gdańskiego zoo – Szczególnie w Gdańsku, gdzie lwy mają znakomite warunki do życia i rozrodu kolejne młode są wielką radością i sukcesem hodowlanym – dodaje Targowski.

Czytaj więcej

Jak napisała na swoim profilu Facebook Wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji ds. UE Agnieszka Pomaska „lwy to także ważny element Wielkiego Herbu Miasta Gdańska. Nec temere, nec timide. Ani zuchwale, ani tchórzliwie. Albo inaczej: Odważnie, ale z rozwagą! Bardzo bym chciała, żeby rządzący w tym roku wzięli to sobie do serca.”

źródło: dziennikbaltycki.pl

fot. Gdański Ogród Zoologiczny