Światowy Dzień Książki w Radzie Miasta Gdańska

2009-04-221

dzien-ksiazki-21-04-2009-016-221 kwietnia 2009 roku odbyło się uroczyste podsumowanie Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Gdańsku. 1300 dzieci, uczniów gdańskich szkół podstawowych w strojach ulubionych bohaterów literackich przeszło ulicami naszego miasta.
Uroczystość rozpoczęła się paradą dziecięcą, która przeszła ulicami: Ogarną, Powroźniczą, Długi Targ, Długą, Targ Węglowy, Wały Jagiellońskie, Hucisko, Bastion św. Elżbiety do siedziby gdańskich rajców Nowego Ratusza. Tam Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska wręczył nagrody w konkursie poetyckim „Urok gdańskich uliczek” a Regina Białousów, dyrektor Wydziału Edukacji UM w Gdańsku w konkursie plastycznym „Mój ulubiony bohater literacki”.
Paradę dziecięcą poprowadziła Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku oraz tamburmajorki z Pałacu Młodzieży w Gdańsku. Bezpieczeństwo i porządek podczas parady zabezpieczyła Komenda Miejska Policji w Gdańsku oraz organizatorzy (Rada Miasta Gdańska, Urząd Miejski w Gdańsku i Pałac Młodzieży).

Źródło: www.gdansk.pl

One comment

  • Kamil

    2009-04-24 at 20:57

    Fajne zdjęcie.. część dzieci fajnie poprzebierana… ale i ty mogłaś się przebrać za jakąś ulubioną postać literacką z „dzieciństwa”… podobnie pozostali radni… Wtedy to było by ekstra zdjęcie..

    No, zmieniając z lekka temat, to dobrze, że promuje się czytelnictwo, szczególnie wśród dzieci… Zaczyna się czytelnictwo od bajek, a z wiekiem przechodzi to w poważne czytanie… a to wzmacnia świadomość i zrozumienie świata..

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk