Murowana Goślina: rozpoczęcie sezonu MTB – zdjęcia

2009-04-210

[singlepic id=538 w=320 h=240 float=left]Blisko 1000 zawodników stanęło na starcie pierwszego w tym roku wyścigu Powerade MTB Marathon, który odbył się Murowanej Goślinie pod Poznaniem. Najtwardsi ścigali się na dystansie aż 110 km. Jako początkujący stanęłam jednak na trasie najkrótszego wyścigu liczącego około 37 kilometrów. Pokonanie tego dystansu zajęło mi 2 godziny i 22 minuty, co dało 13 miejsce w kategorii kobiet K-2, czyli w sumie tak sobie. Jednak dobry wynik to nie jedyny cel startu w tego typu zawodach. Świetna atmosfera, do tego ładna pogoda i piękne krajobrazy oraz urozmaicone trasy sprawiają, że sportowa rywalizacja to także świetna zabawa:) Kolejny start prawdopodobnie już w najbliższą niedzielę. W Chodzieży rozpocznie sie cykl Skandia Maraton, który 7 czerwca zawita także do Gdańska. W Chodzieży odbędą się przy tej okazji także Mistrzostwa Polski Samorządowców – trzymajcie kciuki!:-)