„Jak działa moja gmin@?” – uczniowie I LO w Radzie Miasta Gdańska

2009-03-250

dsc_0068Grupa uczniów z I LO w Gdańsku, która zaangażowała się w projekt Fundacji im. Roberta Schumanna „Jak działa moja gmin@?” była dzisiaj moim gościem w Radzie Miasta Gdańska. Pierwszą częścią naszego spotkania była rozmowa o pracy Rady i Radnych połączona ze zwiedzaniem Nowego Ratusza, czyli siedziby gdańskiej Rady Miasta. W drugiej części uczniowie przyglądali się obradom Komisji Turystyki i Promocji Miasta, na której oprócz bieżących uchwał i korespondencji tym razem omawialiśmy także plany Gdańska związane z udziałem w zagranicznych targach. Za możliwość spotkania z uczniami I LO serdecznie dziękuję Agnieszce Rezmer, która wyszła z taką propozycją. Jej oraz pozostałym uczestnikom projektu życzę sukcesów na tym polu. Mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze przy tej, lub innej, okazji:)

Głównym celem projektu „Jak działa moja gmin@?” jest zwiększenie aktywnego udziału młodych ludzi w życiu społeczności lokalnej, a szczególnie zachęcenie ich do czynnego udziału w wyborach do samorządu terytorialnego, śledzenia działań lokalnych władz oraz wykorzystywania uprawnień przysługujących obywatelom wobec urzędników i radnych.
Projekt składa się z kilku działań, w których jedną z pozycji zajmuje monitoring działań władz gminy. Ma to zmobilizować młodzież do samodzielnego poszukiwania informacji na temat pracy samorządu lokalnego, zapoznania się z prawami mieszkańców, zachęcenie do osobistego kontaktu z władzami gminy i radnymi. Uczniowie będą analizować czy władze lokalne funkcjonują sprawnie, czy obywatele mają odpowiednie możliwości interwencji i zgłaszania swoich postulatów, jakie są najpilniejsze potrzeby w regionie i jak z ich rozwiązywaniem radzą sobie urzędnicy oraz samorządowcy, czy obietnice składane w kampaniach wyborczych są wypełniane.

[nggallery id=29]

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk