Są już wzory tablic z nazwami przystanków – wyraź swoją opinię!

2009-01-222

przystanek-testowy1W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie, na którym zaprezentowane było oznakowanie wiat przystankowych w ramach realizacji Systemu Informacji Miejskiej w  Gdańsku. Prezentacja oraz dyskusja na temat propozycji odbyła się na przystanku tramwajowym Uniwersytet przy ulicy Wita Stwosza w Oliwie. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miasta, Zarządu Transportu Miejskiego, Zakładu Komunikacji Miejskiej, Zarządu Dróg i Zieleni. W imieniu Rady Miasta w konsultacjach uczestniczyła Przewodnicząca Komisji Turystyki i Promocji Miasta Agnieszka Pomaska. Przypomnijmy, że to właśnie ta Komisja wnioskowała o zabezpieczenie w budżecie miasta  środków na oznakowanie przystanków, a Prezydent ostatecznie przychylił się do wniosku. Oznakowanie wszystkich przystanków komunikacji miejskiej będzie realizowane jeszcze w tym roku i potrwa do 2010.

Spotkanie zakończyło się wstępną akceptację proponowanego oznakowania, a ostateczna decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych kilkunastu dni, bo których ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie tablic.
Poniżej prezentujemy zdjęcia przystanku, na którym zawisły proponowane wzory tablic. Wszystkich użytkowników komunikacji miejskiej serdecznie zapraszamy do wyrażenia opinii na temat estetyki i funkcjonalności tablic. Wszelkie uwagi i propozycje poprawek będą mile widziane! W szczególności do przekazywania uwag zapraszamy osoby, które korzystają z komunikacji tramwajowej w okolicy przystanku Gdańsk Uniwersytet.

Źródło: MójRadny.pl

Więcej zdjęć oraz sonda na stronie www.mojradny.pl

2 comments

  • Kamil

    2009-01-22 at 17:57

    Akurat wczoraj jechałem na kolokwium, wysiadam z tramwaju i zauważyłem tą nowość.. mam wątpliwości czy to dobrze wygląda na tych wiatach.. ale z pewnością jest jasne, czytelne i widoczne.. A sam czasem mam problem jadąc gdzieś gdzie mam wysiąść(tzn znam nazwę, ale nie wiem czy to już ten przystanek czy jeszcze nie), a do tej pory oznaczenia były mało widoczne z pojazdu.. Noo i może znikną dziwne stwierdzenia, że UG jest na przymorzu!

    Reply

  • Pingback: Podsumowanie kadencji w Radzie Miasta Gdańska 2006-2009 | Agnieszka Pomaska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk