TakDlaEuropy.pl – Wykład II: Najważniejsze Instytucje Unii Europejskiej

2012-12-180

Niezmiernie miło nam poinformować o terminie drugiego wykładu szkoleniowego z cyklu Tak Dla Europy, który odbędzie się w czwartek, 20 grudnia 2012 r. o godz. 13:00 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego w audytorium s 208 (ul. Bażyńskiego 4).

Tematem przewodnim będą „Najważniejsze Instytucje Unii Europejskiej”, natomiast prelegentem dr Olga Hołub-Śniadach, adiunkt w katedrze prawa na Wydziale Prawa i Administracji UG.

Zgłoszenia udziału można dokonać poprzez formularz widniejący pod następującym adresem internetowym www.takldaeuropy.pl/zgloszenia

W trakcie wykładu zostaną omówione zagadnienia dotyczące powstania, rozwoju i zasad funkcjonowania Unii Europejskiej. Uczestnicy zaznajomią się w kompleksowy sposób z działaniem poszczególnych instytucji i organów UE, ich strukturą, składem, trybem powoływania i odwoływania, kompetencjami, a także procedurą podejmowania decyzji. Jednak przede wszystkim pozwoli pozyskać im wiedzę, która umożliwi w praktyczny sposób wykorzystać omawiane zagadnienia.

Przypomnijmy, że od listopada 2012 roku do marca 2013 odbędzie się w sumie pięć wykładów. Podczas każdego z nich wśród uczestników losujemy bilet na wycieczkę studyjną do Brukseli.

Organizatorem cyklu wykładów Tak dla Europy są Międzywydziałowe Koła Naukowe Uniwersytetu Gdańskiego Rhetoricus i Kratos we współpracy z Poseł na Sejm RP Agnieszką Pomaską, Posłem do Parlamentu Europejskiego Jarosławem Wałęsą oraz Instytutem Obywatelskim.

źródło: www.takdlaeuropy.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk