Miasto Plus: Kongres „Zarządzanie metropoliami XXI wieku”

2012-11-260

W dniu 26 listopada posłanka Agnieszka Pomaska uczestniczyła w pierwszym dniu gdańskiego Kongresu „Zarządzanie Metropoliami XXI wieku”, realizowanego w ramach projektu Miasto Plus. Całość poświęcona jest problematyce związanej z procesami zarządzania w miastach metropolitalnych i jednostkach samorządu-terytorialnego zrzeszonych funkcjonalnie w obrębie obszarów metropolitalnych tych miast.

Celem Kongresu jest debata publiczna dotycząca społeczno-gospodarczych aspektów życia w  obszarach metropolitalnych. Korzystając z dobrych praktyk wypracowane zostaną najlepsze rozwiązania, które mogą zostać wdrożone w Polskich miastach i na terenie pozostałych jednostek samorządowych.

Podczas kongresu wspólnie z decydentami miast metropolii polskich i innych ważnych ośrodków aglomeracyjnych można się zastanowić na temat nowoczesnego funkcjonowania miasta, modeli zarządzania miastem i innowacyjności. Kongres stanowi okazją do dialogu przedstawicieli różnych grup społecznych, środowisk naukowych, biznesowych, doradczych, grup eksperckich i środowisk twórczych.

Innowacyjnym rozwiązaniem w tego typu publicznych debatach, które Miasto Gdańsk pragnie zastosować, to aktywizacja różnych środowisk – zwłaszcza naukowego i umożliwienie zabrania głosu poprzez tzw. plakaty naukowe w sesji posterowej wspólnej dla wszystkich uczestników konferencji.

W ramach kongresu odbędzie się kilkadziesiąt paneli tematycznych wchodzących w skład pięciu metatrendów społeczno-gospodarczych: Zarządzanie miastem, Jakość życia, Innowacyjna gospodarka, Poszerzanie pola kultury, Przestrzeń komunalna miasta.

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod następującym adresem internetowym: www.miastoplus.com.pl

źródło: gdansk.pl

[nggallery id=95]

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk