Przyjdź na wykład i wygraj bilet do Brukseli!

2012-11-060

Zapraszamy wszystkich serdecznie do udziału w wykładzie Czy pokolenie Erazmusa uratuje Europę?”, który zainauguruje oficjalnie cykl szkoleniowy Tak Dla Europy. Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 12 listopada 2012r. o godz. 13:30 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego w audytorium S 209 (ul. Bażyńskiego 4). Zgłoszenia udziału można dokonać poprzez następujący formularz.

Prelegentami spotkania będą Poseł na Sejm RP Agnieszka Pomaska, przewodnicząca sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej oraz Jarosław Makowski, szef Instytutu Obywatelskiego.

Przypomnijmy, że od listopada 2012 roku do marca 2013 odbędzie się w sumie pięć wykładów. Podczas ostatniego zostanie rozlosowanych pięć biletów na wycieczkę studyjną do Brukseli wśród osób, które uczestniczyły w największej ilości spotkań. Po więcej szczegółowych informacji odsyłamy do działu Regulamin.

Czy pokolenie Erazmusa uratuje Europę?

Mario Monti, premier Włoch, powiedział niedawno do swoim młodym współobywatelom: „jesteście straconym pokoleniem”. Analogiczne zdanie mogliby dziś wygłosić zarówno kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Francji François Hollande czy premier Wielkiej Brytanii David Cameron.

Oznacza to, że europejscy przywódcy za chwilę będą powszechnie głosić „dobrą nowinę”, żeby młodzi ludzie zapomnieli o życiu, jakim cieszyli się ich rodzice. Do wczoraj motto tych młodych ludzi mogło jeszcze brzmieć: „Jutro będzie takie, jak dziś. Tylko lepsze”. Teraz już nikt nie ma złudzeń: „Jutro będzie takie, jak dziś. Tylko gorsze”.

Gdzie szukać odpowiedzialnych za obecny kryzys Europy, z której nadzieja uchodzi jak z przekutego balona? Jakim prawem obecni przywódcy Unii odbierają całym pokoleniom nadzieję na lepszą przyszłość? I czy jest dziś ktoś, kto może przywrócić wiarę w „europejskie marzenie”?

To tylko niektóre z wielu nurtujących pytań. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w wykładzie!

źródło: takdlaeuropy.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk