Gdańsk Jubileuszowo zagrał dla orkiestry

2012-01-090

To już po raz XX cały Gdańsk zagrał głośno dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Było nie tylko gorąco, ale przede wszystkim bardzo radośnie i międzynardowo.

Tradycyjnie największy koncert orkiestrowy w naszym regionie odbył się w sercu Gdańska. Tym razem na Targu Węglowym, który okazał się doskonałym miejscem do organizacji tego wydarzenia. Zgromadzona publiczność została zabrana w muzyczną podróż dookoła świata.

W czasie koncertu były licytowane przedmioty, z których całkowity dochód został przeznaczony na rzecz WOŚP. Akcję wsparła również Posłanka Agnieszka Pomaska przekazując grafikę prezentującą Widok Gdańska z Biskupiej Górki. Była to replika oryginału stworzonego w 1646 roku przez Meriana Matthäusa.

Organizatorom udało się osiągnąć nowy rekord poprzez uzyskanie kwoty 27 460 złotych. Pieniądze wspomogą zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Licytacja wspomnianej grafiki, uzyskała jedną z wyższych kwot tego dnia, a mianowicie 400 zł.

Przypomnijmy, że jeszcze trwa druga aukcja Posłanki PO, gdzie można wylicytować grafikę Widok na Motławę od Targu rybnego do Żurawia. Jest ona repliką oryginału powstałego ok. 1765 roku, którego autorem był Matthäus Deisch. W celu wyświetlenia aukcji proszę kliknąć tutaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk