American Corner już w Gdańsku!

2008-07-180

Dziś (17 lipca) w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy Targu Rakowym w Gdańsku otwarto Amerykańskie Centrum Kulturalno-Informacyjno American Corner. Od poniedziałku (21 lipca) będzie można za darmo korzystać z jego zasobów.
Cel nowej placówki jest jasny – promocja kultury amerykańskiej.

– W naszych mamy amerykańskie materiały filmowe, multimedialne i książkowe – wylicza Paweł Braun, z-ca dyrektora WiMBP. – Na dobry początek udostępniamy tysiąc pozycji, ale nasz zbiór stale się rozrasta, ciągle dostajemy nowe kartony z książkami.

Dużą zaletą American Corner jest dostęp do szerokiej gamy materiałów pomocniczych dla nauczycieli języków obcych oraz do baz danych sieci EBSCO, w której znajdują się tysiące czasopism w wersji elektronicznej.

W placówce planowane są również spotkania z twórcami amerykańskiej kultury, dyskusje, wystawy oraz pokazy filmów. Jednak na to będziemy musieli poczekać prawdopodobnie do końca roku, bo wtedy planowane jest zakończenie remontu budynku biblioteki.

– Choć remont trwa, do bezpłatnego korzystania z American Corner zapraszamy wszystkich już od najbliższego poniedziałku (21 lipca) – dodaje Braun.

Gdańskie Amerykańskie Centrum Kulturalno-Informacyjno American Corner jest pomysłem amerykańskiej ambasady, która zapewniła wyposażenie w książki, komputery i urządzenia multimedialne. To trzecie placówka tego typu – po Łodzi i Wrocławiu – w Polsce. Na całym świecie jest ich ponad trzysta.

Źródło: www.mmtrojmiasto.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk