Matt z The New York Times zawita do Gdańska!

2008-07-170

Udało się! Aż 56 procent głosów zdobył Gdańsk w rankingu gazety The New York Times. W sondzie, w której udział wzięło aż 24 tysiące osób, miłośnicy Gdańska pokonali Kopenhagę (33 proc.) i Hamburg (11 proc.). Zwycięstwo to oznacza, iż do Gdańska przyjedzie Matt Gross, dziennikarz podróżujący po Europie w ramach akcji Wielka Podróż (The Grand Tour).

Matt w dziesiąty etap podróży wyruszy z Wilna,gdzie przebywał przez ostatni tydzień. Szczegółowy plan pobytu podróżnika nie jest jeszcze znany- zdecydują o nim internauci, którzy mogą przekazywać swoje sugestię na stronie The New York Times – http://frugaltraveler.blogs.nytimes.com/2008/07/15/week-10-winner-gdansk/#comments.

Dziennikarz Matt Gross odwiedza miejsca wskazane mu przez internautów. Podróżnik może dotrzeć tylko w 12 zwycięskich miejsc w Europie. Na każdy dzień podróży ma zaledwie 100 euro.  W każdym tygodniu, spośród setek propozycji wybierane są trzy na które można głosować. Matt udaje się w miejsce, które zdobyło najwięcej głosów. Jego celem jest odkrywanie miast niezwykłych, ich klimatu, lokalnych hoteli, świetnego jedzenia i wszelkich form kultury. Efektem wizyty są reportaże z podróży oraz krótkie filmy, które można zobaczyć na stronie „The New York Times”. Każda podróż jest żywo komentowana  przez internatów, którzy dzielą się także swoimi wrażeniami i wspomnieniami z miejsc, które odwiedził.
Do tej pory Matt Gross odwiedził Calais, Dover, Paryż, Muret, Monako, Rzym, Malta, Cypr, Bukareszt i wspomniane Wilno.

Serdecznie dziękuję za wszystkie oddane głosy. Akcję wspierał także portal www.mojradny.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk