Agnieszka Pomaska gościem programu Babilon na antenie TVN24

2011-11-190

Agnieszka Pomaska była gościem programu Babilon na antenie stacji telewizyjnej TVN, podczas którego komentowała bieżace wydarzenia polityczne.

Pierwszym poruszony przez redaktora Piotra Marciniaka tematem było utworzenie przez grupę tzw. Ziobrystów własnego klubu parlamentarnego. Posłanka skomentowała to tymi słowy:

Oczywiście jest to wewnętrzna sprawa PiSu. Zaskakujące jest to z jaką łatwością Jarosław Kaczyński pozbywa sie liderów swojej partii. Były to przecież twarze mocno rozpoznawalne, charakterystyczne. Z drugiej strony ciekawe, na ile struktury wewnętrzne Prawa i Sprawiedliwości będą chciały wesprzeć tą nową formację. Bez zaplecza politycznego i finansowego nie da stworzyć się nowej partii, a na razie chyba słabo to wychodzi Solidarnej Polsce.

Pomaska odniosła się również do reakcji większości posłanek i posłów klubu Prawa i Sprawiedliwości , którzy demonstracyjnie opuścili Salę Plenarną, podczas gdy Premier odpowiadał na pytania do expose:

Pan Premier odniósł się do Parady Niepodległości, ponieważ wczoraj temat ten był poruszony przez Prezesa Kaczyńskiego. Znamienne jest to, że podczas wystąpienia Donalda Tuska, prezes Kaczyński był nieobecny. Wydaje mi się, że parlamentarzyści PiSu opuścili salę, bo nie było na niej jej lidera i nie wiedzieli co robić.

W przypadku Święta Niepodległości Pomaska stwierdziła:

Mam wrażenie, że wszyscy politycy raczej personalnie traktują uwagi odnośnie zamieszek, które miały miejsce w Warszawie. Uważam, że powinnismy zjednoczyć się przeciwko bandytyzmowi. Próba obrony jakiejkolwiek ze stron jest bardzo niepokojąca. Ja nie rozstrzygam, kto prowokował bo to nie jest  moją rolą. W Gdańsku bylo ponad 20 tysięcy osób i nie było żadnych okrzyków czy bójek.  Wszyscy świętowali w radosnych humorach. Właśnie w taki sposób chciałaby uczcić ten dzień większość Polaków. Dla mnie odwoływanie się do przemocy dyskfalifikuje walkę  ideologiczną.

W kwestii części expose, która spowodowała spadek wartości akcji KGHM na giełdzie Pomaska uznała:

Sądzę, że expose pozytywnie zaskoczyło opozycję. W zwiazku z tym szuka się innych sposobów, żeby je skrytykować. Ta krytyka jest mało konstruktywna. Sprawę naturalnie trzeba wyjaśnić i zamknąć jak najszybciej ale jestem pewna, że nie będzie trudne.

Na zakończenie redaktor poprosił o komentarz do propozycji likwidacji funduszu kościelnego, na co Pomaska zareagowała w sposób następujący:

Uważam, że jest to dobry kierunek,  żeby traktować kościół na równi z innymi instytucjami.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk