Agnieszka Pomaska w TVN24: Bierzemy się do ciężkiej pracy

2011-10-110

Posłanka Agnieszka Pomaska, w dniu 11. października była gościem programu Wstajesz i Wiesz. Redaktor Jarosław Kuźniar pytał o możliwy scenariusz działań partii na najbliższe tygodnie.

Na razie jest czas na gratulacje, a później bierzemy się do ciężkiej pracy. Kolejne 4 lata współrządzenia przed nami. Cieszymy się, że wyborcy docenili naszą pracę ponieważ żadna kampania nie zastąpi 4 lat sumiennego wywiązywania się ze swoich obowiązków. Teraz nastał moment, aby opracować polityczny plan działaniana przyszłą kadencję – stwierdziła Pomaska.

Posłanka ustosunkowała się również do pytania o przyszłą koalicję rządzącą:

Jestem osobą otwartą na świat, mam raczej liberlane poglądy i jestem za tym, aby maksymalne ułatwiać ludziom życie. Uważam, że politycy nie powinni wtrącać się w prywatne  życie obywateli. Sądzę, że koalicja z Polskim Stronnictwem Ludowym sprawdziła się, z pewnością uzyskała mandat zaufania od wyborców. Spodziewam się, że to właśnie z tym ugrupowaniem stworzymy rząd – oznajmiła.

Agnieszka Pomaska odniosła się również do sugestii redaktora Kuźniara o możliwych „transferach politycznych” z Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Platformy:

Myślę, że nie ma takich planów chociaż nie ulga wątpliwości, że PO jest partią atrakcyjną politycznie i to nas bardzo cieszy – powiedziała.

Dziennikarz stacji TVN słusznie zauważył, że PO ma pełną władzę w państwie. Zdaniem Posłanki Pomaskiej sytuacja ta jest korzystna dla Polski:

Myślę, że te 4 lata pokazały, że mamy do siebie duży dystans i z pokorą podchodzimy do wyborców. Jestem też przekonana, że Premier Donald Tusk jest gwarancją twardego stąpania po ziemi. Nie mamy zamiaru wtrącać się obywatelom w ich prywatne życie. Politycy powinni dbać o dobre prawo, o wzrost gospodarczy a nie powinni zajmować się codziennym życiem Polaków.

Pomaska odniosła się również do niedoszłego spotkania Premiera Tuska z Panem Czesławem:

„Na szczęście sytuacja została wyjaśniona. Pan Premier rozmawiał już z  Panem Czesławem, na pewno do spotkania dojdzie. To też jest dowód na to, że potrafimy się przyznać do błędów i naprawić je od razu.

Agnieszka Pomaska poproszona o komentarz do pomysłu Anny Grodzkiej z RuchuPalikota, jakoby to państwo miało refundować obywatelom chirurgiczną zmianę płci mówi:

To jest dla mnie nowy temat, nie interesowałam się do tej pory tą sprawą. Nie znam się również na niej od strony medycznej.

Na zakończenie rozmowy odniosła się do pozostałych człnków RPP.

Każda kadencja, ze względu na swój nowy skład, nowych parlamentarzystów, często wyrazistych, przynosi coś nowego. Jestem tej kadencji bardzo ciekawa, mam nadzieję, że będzie spokojna i skupi się przede wszystkim na ciężkiej pracy. Mam nadzieję, że RPP wystawi godną osobę na urząd Marszałka, która będzie ze spokojem prowadziła obrady, gdyż od tego jest Marszałek, a nie od wyrażania swoich poglądów – zakończyła Pomaska.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk