Inwestycje ZKM w ramach Wieloletniego Planu Rozwoju

2008-07-064

Na ostatniej sesji rady Miasta Gdańska zaprezentowane zostały plany inwestycyjne ZKM Gdańsk.

Dotychczas w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej II zakupiono 27 autobusów Solaris + 3 bombardiery.

Do końca 2008 roku mają być wycofane wszystkie autobusy marki Jelcz i Ikarus. Obecnie trwa przetarg na 45 nowych autobusów (Solaris lub Man). Łącznie ZKM Gdańsk będzie posiadał 222 autobusy w tym 150 z klimatyzacją.

Obecnie rozpoczynają się także inwestycje w tabor tramwajowy. W ramach GPKM III zakupionych zostanie 36 tramwajów (Bombardier, Citadis lub PESA).

Wymiana wszystkich tramwajów powinna nastąpić do końca 2011. (Tramwaje Konstal 105 Na będą wycofane)

W tym roku zakupionych zostanie 9 tramwajów Dortmund (N8C), w przyszłym 15, później 17. Jednocześnie nastąpi modernizacja tych tramwajów. Przetarg na tę modernizację wygrała firma Modertrans z Poznania.

4 comments

 • Adam Kaszubowski

  2008-07-10 at 09:12

  Zastanawia mnie czy Pani Pomaska miała zgodę autorów zdjęc na publikowanie ich w swoim blogu. Z tego co się orientuję to raczej nie – autorami są miłośnicy transportu miejskiego zrzeszeni w Pomorskim Stowarzyszeniu Sympatyków Transportu Miejskiego.
  Oj nie ładnie, nie ładnie… trzeba będzie wyjaśnić sprawę.

  Pozdrawiam
  Prezes PSSTM
  Adam Kaszubowski

  Reply

 • aga

  2008-07-10 at 09:30

  Właścicielem prezentacji jest ZKM. Na sesji, na której robiona była prezentacja otrzymałam zarówno samą prezentację jak i zgodę na jej wykorzystanie.

  Reply

 • Łukasz Pałys

  2008-07-10 at 15:06

  Przypominam, że między byciem właścicielem a publikatorem jest dosyć spora i wyraźnie zauważalna różnica. Czy w sytacji, gdy rozbija się pożyczony samochód, winnym zdarzenia i odpowiedzialnym za nie jest jego właściciel? Chyba nie…
  Zachęcam do co szybszego skasowania powyższego postu, bo zwyczajnie trafia w sedno jak kula w płot (chodzi o komentarz użytkownika „aga”, który zapewne ma dostęp administratorski – jak brzmi z treści wypowiedzi) i porozumienia się z autorami tych fotografii. A zrzucanie winy na ZKM, który nie ma z tymi fotografiami nic wspólnego (chyba tylko prócz taboru na nich przedstawionego) jest po prostu nieładne.

  Z poważaniem
  Łukasz Pałys
  PSSTM w Gdańsku

  Reply

 • aga

  2008-07-10 at 15:25

  Nie zrzucam na nikogo winy. To co przedstawiłam jest prezentacją otrzymaną od ZKM Gdańsk. Otrzymałam zgodę na jej publikację. Jeśli chce Pan coś jeszcze wyjaśniać prosze o kontakt telefoniczny lub mailowy. Forum dyskusyjne to chyba nie jest najlepsze miejsce.
  Przepraszam, zapomniałam podpisac sie wczesniej nazwiskiem. Pozdrawiam, Agnieszka Pomaska

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk