Wizyta w Sejmie laureatów „Konkursu Wiedzy o Polityce” pod patronatem Agnieszki Pomaskiej

2011-09-190

W miniony piątek na wycieczkę do Sejmu udali się laureaci Konkursu Wiedzy o Polityce pod patronatem Poseł Agnieszki Pomaskiej, kandydującej do Sejmu w nadchodzących wyborach parlamentarnych z pozycji nr 4 na liście PO.

Posłanka przywitała zwycięzców konkursu w kuluarach parlamentu, a następnie przybliżyła im swoje obowiązki. Opowiedziała również o codziennym funkcjonowaniu Sejmu oraz działalności sejmowych komisji i podkomisji. Uczestnicy wycieczki zwiedzili pomieszczenia, gdzie zapadają najważniejsze decyzje dotyczące Polski, przypomnieli sobie zasady parlamentu i zapoznali się z historią budynku. Uczniowie zadawali wiele pytań odnośnie kwestii związanych ze sprawowaniem mandatu. Kolejnym punktem wycieczki był Pałac Prezydencki. Młodzież z Gdańska mogła zobaczyć na własne oczy miejsca, w których na co dzień urzęduje głowa państwa. Jednym z pomieszczeń, cieszącym się sporym zainteresowaniem przybyłych był m.in. pokój, w którym przebywał Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama.

Przypomnijmy, że Konkurs Wiedzy o Polityce miał miejsce 18 kwietnia. Każda ze szkół ponadgimnazjalnych miała możliwość zgłoszenia do udziału trzech swoich reprezentantów. Współzawodnictwo składało się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie zmierzyli się z testem zawierającym pytania zamknięte i otwarte na poziomie trudności rozszerzonej matury z WOSu. Najlepsze trzy drużyny przeszły do drugiego etapu, gdzie musiały odpowiadać na różne zagadnienia dotyczące polityki krajowej, jak i europejskiej.

Zwycięzcami okazali się uczniowie III LO im. Bohaterów Westerplatte, drugie miejsce przypadło Gdańskiemu Liceum Autonomicznemu, natomiast trzecie IX Liceum Ogólnokształcącemu.

[nggallery id=62]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk