Minister Nitras o inwestycjach w obiekty sportowe Gdańska.

2024-05-29

Minister sportu i turystyki Sławomir Nitras gościł w Gdańsku w środę, 29 maja, by zapoznać się z potrzebami kluczowych obiektów sportowych miasta. Podczas konferencji przed Ergo Areną – w obecności prezydent Aleksandry Dulkiewicz i posłanki Agnieszki Pomaskiej – zapowiedział, że wkrótce zapadną decyzje, co do potrzebnych inwestycji. Konferencja była też okazją do wsparcia w czerwcowych wyborach europosła Janusza Lewandowskiego, który w pracach nad Traktatem Lizbońskim walnie przyczynił się do tego, że Unia Europejska w ostatnich latach zaczęła finansować projekty dotyczące sportu, rekreacji, aktywności fizycznej – czego wcześniej nie było.

Minister Sławomir Nitras przyjechał do Gdańska, aby obejrzeć obiekty sportowe i porozmawiać z prezydent Gdańska o potrzebach miasta w tym względzie.

– Myślę, że najbliższe tygodnie, może miesiące w niektórych przypadkach, zdecydują o naprawdę ważnych z punktu widzenia całego Trójmiasta inwestycjach – zapowiedział minister Sławomir Nitras.

Konferencja przed Ergo Areną stała się okazją do udzielenia poparcia europosłowi Januszowi Lewandowskiemu, który w zaplanowanych na 9 czerwca wyborach do Parlamentu Europejskiego jest „jedynką” na liście Koalicji Obywatelskiej.

Minister Sławomir Nitras przypomniał, że Janusz Lewandowski w młodości był lekkoatletą. Jako sprinter ma na swoim koncie znakomity wynik 10,7 sekundy w biegu na 100 metrów.

– To, że uprawiał sport, ma ogromne znaczenie. Dlatego że Unia Europejska przed urzędowaniem Janusza Lewandowskiego, nie zajmowała się sportem. Nie miała takich kompetencji, nie wydawała pieniędzy na sport. I to Janusz Lewandowski przy pracach nad Traktatem Lizbońskim wprowadził tak naprawdę zadanie finansowania sportu, rekreacji, aktywności fizycznej do Traktatu, pozwalając tym samym z pieniędzy europejskich finansować tego typu projekty.

Z poparciem dla Janusza Lewandowskiego wystąpiła też posłanka Agnieszka Pomaska:

– Myślę, że tutaj, w Gdańsku, wybór jest dosyć oczywisty. Będziemy namawiali cały czas, żeby wybierać osoby, które nie tylko będą nas godnie reprezentować, ale przede wszystkim będą zabiegać o interesy Gdańska, Sopotu, Pomorza i całego kraju. Te tabliczki „sfinansowane z budżetu Unii Europejskiej”, które państwo widzą w całym kraju, miastach większych i mniejszych, na wsiach, to nie jest przypadek. To jest efekt tego, że my swojego czasu, kiedy decydowano o największym historycznym budżecie Unii Europejskiej, wysłaliśmy do Brukseli najlepszych. Jedną z tych osób był Janusz Lewandowski, chociaż nie powinnam mówić „jedną z”, bo to była najważniejsza osoba, która o ten budżet walczyła i wywalczyła wspólnie z Donaldem Tuskiem, budując tę wielką koalicję przyjaciół spójności.

źródło: gdansk.pl

Czytaj więcej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk