Pytamy – czy PiS się czegoś wstydzi?

2011-08-170

– Osoby, które składają podpisy poparcia pod listą Platformy Obywatelskiej, mają pełną wiedzę, kogo popierają. Tymczasem PiS zbiera podpisy pod listami wyborczymi in blanco. – powiedział podczas konferencji prasowej rzecznik klubu PO Paweł Olszewski. PKW rozstrzygnie, czy jest to zgodne z prawem.

Od kilku dni wolontariusze zbierają podpisy poparcia dla kandydatów Platformy Obywatelskiej na posłów i senatorów. Osoby, które składają podpisy, mają do wglądu listę kandydatów. – Prawo i Sprawiedliwość zbiera podpisy in blanco, nie pokazując nazwisk, które mają znaleźć się na tych listach. Nie wiemy, czy jest to zgodne z prawem, dlatego złożyliśmy zapytanie do PKW, czy można zbierać podpisy poparcia pod listami wyborczymi bez tych list de facto. PKW rozstrzygnie, czy jest to zgodne z prawem, z całą pewnością nie jest to etyczne – powiedział Paweł Olszewski. Rzecznik klubu parlamentarnego PO dodał, że nie wiadomo, dlaczego PiS nie ujawnia swoich kandydatów, czy jakieś nazwiska są wstydliwe? Możemy tylko spekulować. – powiedział. – Z całą pewnością wstydliwym byłoby umieszczenie na listach wyborczych osób typu senator Bender, wielokrotnie używający sformułowań antysemickich. Z całą pewnością kandydat do Senatu pan Skorupa, którego nawet nie można cytować, bo sformułowania, które zostały przez media upublicznione były na tyle kompromitujące, że w standardach Platformy taki człowiek by się nie zmieścił. – mówił Paweł Olszewski.

Z kolei Agnieszka Pomaska, która odpowiada za kampanię Platformy Obywatelskiej prowadzoną w Internecie, zachęcała do odwiedzania strony www.zapytajplatforme.pl, na której internauci mogą zadawać pytania poprzez wpisy albo w krótkich filmikach. Na pytania będą odpowiadać politycy, ministrowie, kandydaci PO podczas spotkań przedwyborczych. Pierwsze z serii spotkań – z ministrem finansów Jackiem Rostowskim, który odpowie na pytania dotyczące gospodarki – odbędzie się już w najbliższą sobotę w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie. – Celem Platformy Obywatelskiej jest rzeczywisty dialog z Polakami – zapewnił Paweł Olszewski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk