Czy PiS łamie prawo?

2011-08-181

Trwa zbieranie podpisów pod listami do Sejmu RP. Listy kandydatów Platformy Obywatelskiej można znaleźć na stronie www.platforma.org. Każdy kto podpisuje się na liście w danym okręgu wyborczym, wie dokładnie pod jaką listą nazwisk kandydatów składa podpis.

Inaczej jest w przypadku PiS. Nawet posłowie tej partii przyznają, że nie znają list nazwisk, które będą znajdowały się na listach wyborczych tego ugrupowania. Poza aspektem etycznym tej sprawy (PiS może zrobić swoich wyborców w balona na przykład rejestrując absolutnie każde nazwisko na swoich listach) pozostaje jeszcze pytanie o przestrzegania prawa. Państwowa Komisja Wyborcza już w podobnych sprawach się wypowiadała (http://bit.ly/n7juzV). W związku z tym ponowne pytanie  do PKW w związku z wyborami 2011- czy w tych wyborach zasady są takie same? I czy PiS łamie prawo?

One comment

 • Marika

  2011-08-22 at 14:22

  Pani Agnieszko,
  Jako osoba, która od 2007 roku glosuje na PO, chciałam zapytać, czy zamierzacie przedstawić jakiś program gospodarczy? Tzn. co ewentualnie zamierzacie przedsięwziąć, cięcia, reformy, aby złagodzic skutki kryzysu. I czy coś zaproponujecie dla ludzi młodych. Czas jest taki, że dla mnie i sporej grupy waszych wyborców, nie są ważne jakieś kosztowne obietnice, tylko przedstawienie odważnej recepty, bez owijania w bawełnę: jak zmniejszyć deficyt, dług publiczny, co zamierzacie zrobić dla zwiększania innowacyjności polskiej gospodarki i nowych technologie (jak wiadomo Polska zajmuje niską pozycję, jak zamierzacie pomóc młodym ludziom na rynku pracy w trudnych kryzysowych czasach, jakie palnujecie wsparcie dla przedsiębirców (tzn. nie rozumiem dlaczego o tym czy pakiet antykryzysowy będzie przedłużony decyduje pani Fedak z PSL, twierdząc że nie bo wzrost będzie na poziomie 4%, otóż jak wiadomo będzie niższy), poza tym co z OFE, bo znowu Fedak zaczyna majstrować (brakuje zdecydowanej reakcji w tej kwestii PO). To są tematy, które interesują w wiekszości wyborców PO i niezdecydowanych.
  Pozdrawiam

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk