„Chaos prawny stworzony przez PiS trzeba uporządkować” – Agnieszka Pomaska w TVPinfo

2024-02-23

W w ubiegłą środę (21 lutego 2024 r.), po 8 latach posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska była gościem w TVPinfo.

Podczas rozmowy w programie na antenie TVPinfo omawiano szeroko zakrojoną sytuację polityczną w kraju, skupiając się na różnorodnych wyzwaniach, z jakimi boryka się koalicja rządząca. Poza tym analizowano kwestie związane z Krajowym Planem Odbudowy, podkreślając obok jego kluczowych elementów znaczne zaniedbania poprzedniej władzy w tym zakresie.

Jednym z naszych celów jest to żebyśmy przestali być pod monitoringiem Komisji Europejskiej w sprawie praworządności. Chaos prawny jaki stworzyła poprzednia partia rządząca Prawo i Sprawiedliwość trzeba uporządkować, ale bez pośpiechu, by później nie musieć poprawiać świeżo przyjętych ustaw tak jak robił to PiS. – mówiła Agnieszka Pomaska.

Poruszony został również temat praw kobiet m.in. prawo do legalnej aborcji. Niektóre partie polityczne zapowiadały w kampanii wyborczej możliwość przeprowadzenia referendum w tej sprawie.

Jestem zwolenniczką by jak najszybciej przywrócić kobietom prawo do decydowania o sobie. Referendum nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza, że w Sejmie są już gotowe i popierane społecznie projekty ustaw autorstwa Koalicji Obywatelskiej, oraz Lewicy. – skomentowała Pomaska.

 

Zapis programu znajdą państwo na stronie TVPinfo.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk