„Wojna z Rosją to nie tylko problem Ukrainy” – Agnieszka Pomaska w Kawa na ławę TVN24

2024-02-26

W niedzielę (25 lutego 2024 r.) posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska była gościem programu Kawa na ławę na antenie TVN24.

Poruszane były kwestie dotyczące między innymi wojny w Ukrainie, czyli co powinniśmy zrobić, by świat nie przyglądał się bezradnie, jak Ukraina przegrywa z Rosją. W ocenie Agnieszki Pomaskiej (KO) dużo mniejszym kosztem może być powstrzymanie rozlania się agresji rosyjskiej na Europę i inne kraje.

Wojna z Rosją to nie tylko problem Ukrainy czy nawet Polski, to zagrożenie dla całej Europy. Dziś dyplomacja i wsparcie Ukrainy jest kluczowe, bo dużo mniejszym kosztem można powstrzymać Rosję niż gdyby konflikt rozlał się szerzej. – dodała Pomaska

Następnie rozmawiano o proteście rolników na granicy, którzy domagają się ograniczenia handlu z Ukrainą i sprzeciwiają się Zielonemu Ładowi, prawie aborcyjnym oraz o ogłoszeniu przez szefową Komisji Europejskiej odblokowania blisko 600 miliardów złotych dla Polski.

Należy oddzielić kryzys na rynku rolno-spożywczym od pomocy humanitarnej na Ukrainie. Ten problem należy rozwiązać przede wszystkim na szczeblu europejskim. Premier Donald Tusk rozpoczął ofensywę w Unii Europejskiej, mającą na celu pokazanie, że rolnicy mają racje. – skomentowała Agnieszka Pomaska.

 

Źródło: tvn24.pl

Zapis transmisji mogą Państwo zobaczyć na TVN24GO

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk