„Polityka międzynarodowa i wojna to nie są rozliczenia z komornikiem” – A. Pomaska w Kawa na ławę TVN24

2024-02-12

W niedzielę (11 lutego 2024 r.) posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska wzięła udział w programie publicystycznym „Kawa na ławę” w TVN24. Goście programu komentowali sobotnią wypowiedź byłego prezydenta USA Donalda Trumpa. 

Donald Trump na wiecu wyborczym w Karolinie Południowej zapowiedział, że jeśli ponownie zostanie prezydentem USA, to nie będzie chronił przed potencjalną rosyjską agresją tych krajów NATO, które nie wypełniają zobowiązań finansowych wobec Sojuszu Północnoatlantyckiego. – Jeden z prezydentów dużego kraju zapytał mnie: No cóż, proszę pana, jeśli nie zapłacimy i zostaniemy zaatakowani przez Rosję, czy będzie pan nas chronił?. Odpowiedziałem: Nie, nie będę was chronił. Właściwie zachęcałbym ich (Rosję), żeby zrobili z wami, co chcą. Musisz zapłacić– mówił.

Słowa amerykańskiego polityka skomentowała posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska.

To są słowa bardzo niepokojące, bo w sytuacji, w której Ukraina walczy o przetrwanie, mamy nadzieję o zwycięstwo, nie może być żadnego „ale”, nie może być żadnego znaku zapytania, czy powinniśmy pomagać Ukrainie i jej sojusznikom (…) Ukraina potrzebuje wsparcia, pieniędzy, amunicji i broni. Musimy bezwzględnie Ukrainę w tym wspierać, bo to jest polska racja stanu -podkreśliła Pomaska.

Podkreślała, że słowa Trumpa są bardzo niebezpieczne. – I myślę, że to jest też taka przestroga dla wszystkich polityków, także polityków w Polsce, którzy bratają się z panem Trumpem – zaznaczyła Pomaska.

 

materiał mogą Państwo zobaczyć na TVN24

źródło: TVN24.pl

źródło tekstu dot. D. Trumpa: TOKFM.pl

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk