Agnieszka Pomaska w OnetRano – „Prawnicy Orlenu grożą mi już od jakiegoś czasu”

2024-02-02

W piątek (2 lutego 2024r.) po godzinie 7:30 posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska była gościem porannego programu w Onet Rano w, którym odpowiadała na pytanie dotyczące m.in. wszczęcia śledztwa w sprawie fuzji Orlenu z Lotosem czy wyborach prezydenckich.

Prawnicy Orlenu grożą mi już od jakiegoś czasu. Oczywiście jestem gotowa do rozmowy o tym co się w tej Spółce dzieje, jednak Pan Obajtek póki co straszy mnie tylko w mediach. – tak posłanka Agnieszka Pomaska skomentowała wczorajsze wystąpienie byłego Prezesa Orlenu Daniela Obajtka.

Ja zwrócę uwagę na to, że marża rafinerii gdańskiej to było 5,3 mld złotych. Saudi Aramco ma prawo do 50%. Czyli łatwo policzyć, że to jest około 2,6 mld złotych. Za ile sprzedano Saudi Aramco 30% udziałów w rafinerii gdańskiej? Za blisko 2,2 mld złotych. Ta inwestycja po 10 miesiącach zwróciła się im. Umówmy się, coś tutaj jest nie tak i tym powinni zająć się śledczy. – dodała Agnieszka Pomaska.

IBRiS na zlecenie Onetu przeprowadził sondaż wyborczy dot. wyborów prezydenckich. Wynika z niego, iż gdyby odbyły się one teraz prezydentem mógłby zostać Szymon Hołownia. Tą kwestię skomentowała posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska:

— Najlepszym prezydentem Polski byłby Rafał Trzaskowski . Oczywiście to jest tak, że będzie kampania wyborcza, ona jest zawsze bardzo trudna. Wynik wyborczy nie jest znany, ale nie mam wątpliwości, że to Rafał Trzaskowski będzie faworytem w wyborach prezydenckich. — stwierdziła Pomaska.

Materiał mogą państwo zobaczyć tutaj.

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk