„Najważniejsze, by podwyżki trafiły tam, gdzie powinny”- A. Pomaska w PolskieRadio24

2024-02-01

W środę (31 stycznia 2024 roku) posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska była gościem programu na antenie PolskieRadio24, w którym mówiła między innymi o decyzji Prezydenta Andrzeja Dudy w kwestii ustawy budżetowej na 2024 rok. 

Nie do końca wiem, czemu ma służyć to skierowanie budżetu do trybunału konstytucyjnego. Najważniejsze, żeby jak najszybciej podwyżki dla nauczycieli trafiły tam, gdzie powinny. Polityka wkroczył wielkimi krokami do Pałacu Prezydenckiego w tym trudnym dla PiS czasie – stwierdziła posłanka Agnieszka Pomaska.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową na 2024 rok, jednocześnie kierując ją w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego. Powodem takiej decyzji ma być wątpliwa w jego ocenie sytuacja Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

To nie jest zaskoczenie, prezydent prowadzi swoją grę.  (…) Nie do końca wiem, czemu ma służyć to skierowanie budżetu do trybunału konstytucyjnego. Najważniejsze, żeby jak najszybciej podwyżki dla nauczycieli trafiły tam, gdzie powinny – tak skomentowała decyzję Prezydenta posłanka Agnieszka Pomaska

Warto przypomnieć opinii publicznej sytuację z grudnia 2016 roku, gdy ówczesna partia rządząca PiS de facto zamknęła się przed opozycją w sali kolumnowej w Sejmie. Wówczas, 234 głosami uchwalona została ustawa budżetowa na rok 2017. Należy podkreślić, że w głosowaniu wzięło udział tylko 234 posłów. Oznacza to, że w 2016 roku PiS nie dopuścił polityków ówczesnej opozycji do głosowania nad ustawą budżetową, czym złamał podstawowe zasady konstytucyjne. W tamtym czasie prezydent problemu nie widział.

Na pytanie czy konsekwencją prezydenckiej decyzji o skierowaniu budżetu do Trybunału Julii Przyłębskiej mogą być przyspieszone wybory parlamentarne posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska stwierdziła  – Jesteśmy gotowi na każdy scenariusz. –

źródło: polskieradio24.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk