„Donald Tusk nie boi się wyborów” – mówiła A. Pomaska w „Rozmowie Piaseckiego” w TVN24

2024-02-01

W czwartek (1 lutego 2024 r.) o godz. 7:30 Agnieszka Pomaska, posłanka Koalicji Obywatelskiej była gościem programu „Rozmowa Piaseckiego” w TVN24. Komentowała między innymi decyzję Prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu ustawy budżetowej i okołobudżetowej przy jednoczesnym skierowaniu jej w trybie kontroli następczej do TK.

– Nowe wybory to nie jest dzisiaj pewnie najlepsze rozwiązanie, ale to jest rozwiązanie, na które jesteśmy gotowi. Nasi wyborcy nadal oczekują rozliczenia tego złodziejstwa PiS-u i bardzo nam w tym kibicują, ale po drugie, bardzo liczą na to, że my się po prostu PiS-owi nie damy, nie damy się tym szantażom prezydenta, że po prostu będziemy robić swoje, że będziemy skuteczni – zaznaczyła Agnieszka Pomaska.

Premier Donald Tusk powiedział na wtorkowej konferencji prasowej, że –jeśli prezydent Duda naprawdę na polecenie prezesa Kaczyńskiego, chciałby uniemożliwić wypłatę ludziom pieniędzy, to wtedy być może ja się zdecyduję wspólnie z koalicjantami na natychmiastowe skrócenie kadencji i rozpisanie nowych wyborów. Odpowiedział tak na pytanie o ewentualne skierowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy budżetowej do TK.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej pytana była w programie, czy przyspieszone wybory parlamentarne to scenariusz, który koalicja rządząca traktuje serio, czy to był „straszak” na PiS ze strony Tuska.

– Przypomnę, że pierwszy o wcześniejszych wyborach parlamentarnych powiedział prezes Kaczyński. My się wyborów nie boimy.  Jesteśmy gotowi na każdy scenariusz – odpowiedziała posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska.

źródło: TVN24.pl

zapis rozmowy znajdą państwo tutaj

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk