„Kaczyński jest zagubiony, a razem z nim cała partia” – Rozmowa w RMF FM

2024-01-26

Wczoraj (25 stycznia 2024 r.) posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska była gościem popołudniowej rozmowy w radiu RMF FM.

W programie były poruszane kwestie takie jak m.in. byli szefowie CBA: Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, ponownie ułaskawieni kilka dni temu przez prezydenta Andrzeja Dudę, będą mieli do końca kadencji zakaz udziału w posiedzeniach Sejmu. Kto powinien rozstrzygnąć wątpliwości prawne w tej kwestii, które zgłosiła ostatnio także Państwowa Komisja Wyborcza?  Jakie są szanse na unieważnienie fuzji Orlenu i Lotosu. Podjęcie kroków w tej sprawie zapowiedział w czwartek wiceprzewodniczący klubu KO Roman Giertych. Co miałoby być jego ostatecznym celem – odbudowa Lotosu jako oddzielnej spółki? Odkupienie sprzedanych Saudyjczykom i Węgrom aktywów gdańskiej firmy? Ponadto, jakie są szanse na uchwalenie w Sejmie ustawy liberalizującej prawo do aborcji. W środę swój projekt w tej sprawie złożył klub Koalicji Obywatelskiej, a od listopada na rozpatrzenie czeka także propozycja autorstwa posłanek Lewicy. Oba dokumenty są podobne w treści – zakładają legalną aborcję do 12. tygodnia ciąży.

Padło też pytanie o wypowiedź Prezesa Jarosława Kaczyńskiego sugerujące przyspieszone wybory parlamentarne.

To chyba bardzo nieprzemyślane słowa. Mam poczucie, że prezes mówi jednego dnia jedno, a drugiego dnia drugie. Nie jestem pewna, czy ta deklaracja prezesa Jarosława Kaczyńskiego o wcześniejszych wyborach przetrwa próbę czasu (…). Mam poczucie, że w Prawie i Sprawiedliwości jest bardzo duży, wewnętrzny chaos, bo tam dzisiaj nie ma lidera– mówiła posłanka Agnieszka Pomaska

 

Tutaj mogą Państwo wysłuchać całej rozmowy w RMF FM

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk