Rząd przeznaczy 3 mld zł na onkologię i psychiatrię dziecięcą!

2023-12-28

Będą pieniądze dla chorych na raka. Premier Donald Tusk zapowiedział w środę, że w nowej ustawie okołobudżetowej, którą przygotuje jego rząd, 3 mld zł będą do dyspozycji NFZ i mają być przeznaczone m.in. na onkologię dziecięcą.

Jestem przekonana, że 15 października wygrają ci wszyscy uśmiechnięci ludzie, którzy nie chcą już więcej podziałów. Chcę wam powiedzieć, dlaczego oni kłamią. Kłamią, bo rządzili przez ostatnie osiem lat i z tych rządów się przed wyborcami nie rozliczyli. Kłamią, bo mają nieczyste sumie. Bo to kłamstwo szerzą za publiczne pieniądze. 3 mld zł na telewizję publiczną, która szczuje, kłamie i manipuluje – mówiła posłanka Agnieszka Pomaska, gdy Platforma była jeszcze w opozycji.

Na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia minister finansów Andrzej Domański zapowiedział, że wkrótce z Izabelą Leszczyną, szefową resortu zdrowia, przedstawi plan nakładów na ten cel.

Mam dla was świetną wiadomość. 15 października z tym skończymy, a te 3 mld zł pójdzie na leczenie chorych na raka – zapowiedziała posłanka Agnieszka Pomaska podczas jednego z wieców wyborczych.

Źródło: money.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk