Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

2023-11-26
W sobotnie popołudnie (25 listopada 2023 r.), już po zapadnięciu zmroku, na gdańskim Targu Węglowym w Gdańsku otwarto tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Ceremonia zgromadziła tłumy mieszkańców i turystów, którzy obejrzeli m.in. paradę zimowych, świątecznych postaci. Jarmark bożonarodzeniowy potrwa do 23 grudnia.

Zimowo-świąteczny korowód wyruszył z ul. Tkackiej ku ul. Długiej, aby Złotą Bramą przejść na Targ Węglowy i udać się pod scenę jarmarkową. Szczudlarze oraz aktorzy Teatru GAK odgrywali rodzajowe scenki, angażując przechodniów w paradę. Świątecznym postaciom towarzyszyły dzieci z dwóch zespołów artystyczno-twórczych Pałacu Młodzież oraz dzieci z Zespołu Pieści i Tańca GAK. Wszystko odbywało się w asyście Garnizonu Gdańskiego oraz zespołu instrumentalistów. Gdy korowód dotarł pod jarmarkową scenę, rozpoczęła się oficjalna ceremonia otwarcia jarmarku.

Cieszę się, że jak co roku spotykamy się na Targu Węglowym, podczas jednego z najpiękniejszych jarmarków świątecznych w całej Europie. W zeszłym roku wiele tysięcy głosów internautów sprawiło, że uznano gdański jarmark za drugi najlepszy w Europie. Obecnie mamy na stoiskach 150 wystawców, z czego 50 pochodzi z Gdańska. Warto jednak dodać, że wystawiają się u nas osoby z całego świata – informował Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska.

Program Jarmarku Bożonarodzeniowego dostępny jest TUTAJ.

Źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk