„Myślę, że będą mieli bardzo ciężko, cały czas nie mogą znieść tego, że przegrali wybory, że muszą oddać limuzyny…”. Agnieszka Pomaska w programie TVN24 „Tak jest”.

2023-11-15

We wtorek (15 października 2023 r.) o godzinie 18:00 posłanka Agnieszka Pomaska była gościem w programie „Tak jest” na antenie TVN24. 

Posłanka opowiadała o swoich wrażeniach z pierwszego posiedzenia Sejmu RP X kadencji. Wskazywała, że zachowanie przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości dobitnie wskazuje na to, że nie mogą się oni pogodzić z utratą władzy.

Dzisiaj miałam wrażenie, że odbywa się swoisty casting na przyszłego lidera PiS-u czy Zjednoczonej Prawicy. Ministrowie nadużywali regulaminu, nie ma co do tego wątpliwości. Ścigali się w tym, kto dostanie większe brawa, kto się bardziej przypodoba prezesowi i tej mniejszości na sali plenarnej. Wychodzili po kolei, próbowali swoich różnych sztuczek i zdolności oratorskich – zauważyła parlamentarzystka. – Z drugiej strony, mieli możliwość się wypowiedzieć. Nikt nie zamykał im ust. Chociaż te obyczaje parlamentarne złamali, bo minister jest od tego, żeby zabierać głos w sprawach, którymi się zajmuje. No ale dostali głos, popisali się przed prezesem. Myślę, że będą mieli bardzo ciężko, bo oni cały czas po prostu nie mogą znieść tego, że przegrali wybory, że muszą oddać limuzyny, że nie będą już mieli gabinetów i nie będą przed nimi chylić czoła przeróżni działacze. 

Agnieszka Pomaska, nawiązując do wyboru kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa spośród posłów, podkreślała jak ważne jest przywrócenie praworządności w Polsce. Jednocześnie wskazywała, że poprzednia władza będzie próbowała – „wszelkich sztuczek, żeby nie dopuścić do tego, by przywrócić poczucie tego, że mamy w Polsce niezależne sądy”.

Posłanka skomentowała także wybór nowego Marszałka Sejmu, wskazując, że nadchodzi poważna poprawa standardów prowadzenia obrad w polskim Sejmie.

Przez ostatnie 8 lat Marszałkowie Kuchciński i Witek krok po kroku ograniczali podstawowe prawa parlamentarne posłom opozycji. Dziś Marszałek Szymon Hołownia pokazał, że te niskie standardy się skończyły.

Obejrzyj program TVN24 „Tak jest” z udziałem posłanki Agnieszki Pomaskiej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk