– Czy Pan minister sugeruje, że za rządów PiS funkcjonowały „legalne” kradzieże? – pyta posłanka Agnieszka Pomaska po wystąpieniu Marcina Horały w TVN24.

2023-11-06

Finisz oddawania rządów przez Prawo i Sprawiedliwość to ostatni skok na pieniądze. W państwowych spółkach rozdawane są wysokie nagrody, a w NCBiR rozstrzygane są w ekspresowym tempie konkursy na wielomilionowe dotacje dla znajomych królika. I właśnie o ten wątek został zapytany Marcin Horała przez dziennikarkę TVN24.

– To jest kolejny przykład manipulacji. Nie jest mi znana jakakolwiek procedura, która byłaby teraz wymyślona czy nowa. Są różnego rodzaju procesy, regulacje. One się dzieją i one muszą się dziać – przekonywał.

Prowadząca rozmowę dopytywała, czy jeśli zostaną stwierdzone nieprawidłowości, to czy te pieniądze zostaną zwrócone do budżetu państwa. Odpowiedź ministra wprawiła w osłupienie całą Polskę. – Jeżeli ktoś cokolwiek ukradł niezgodnie z procedurami, no to oczywiście musi oddawać – sieknął.

Według Pana Horały, jeśli ktoś coś ukradł „niezgodnie z procedurami”, to musi oddać. Czy Pan minister sugeruje, że za rządów PiS funkcjonowały „legalne” kradzieże? I, że jak ktoś coś ukradł, to wystarczy, że odda, bez konsekwencji? – pyta posłanka Agnieszka Pomaska.

Źródło: crowdmedia.pl

 

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk