„PiS = Zagrożenie”. Konferencja prasowa posłanek Agnieszki Pomaskiej i Barbary Nowackiej.

2023-10-11

W środę (11 października 2023 r.) o godzinie 11:30 przed CH Manhattan w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa posłanek Agnieszki Pomaskiej i Barbary Nowackiej. Temat konferencji: „PiS = Zagrożenie”.

Agnieszka Pomaska wyrażała głębokie zaniepokojenie dymisjami najważniejszego dowództwa w polskiej armii – nie znamy jeszcze dokładnie tła, ale wiemy, że mamy do czynienia z konfliktem w związku z wykorzystywaniem wojska, armii, żołnierzy do kampanii wyborczej, do politycznych celów, do czegoś co nigdy nie powinno mieć miejsca i na pewno ta sprawa wymaga poważnych wyjaśnień i poprawy sytuacji po wyborach.

Posłanka nawiązała również do sytuacji, która miała miejsce wczoraj pod pomnikiem smoleńskim, kiedy Jarosław Kaczyński zabrał złożony pod pomnikiem wieniec i zdarł z niego tabliczkę. Całe zdarzenie nagrywane było przez mężczyznę. Prezes PiS w pewnym momencie zaczął mówić do policjantów, żeby go wylegitymowali, że jest wicepremierem do spraw bezpieczeństwa i chce znać nazwiska. Przedmiotem tego zdarzenia był wieniec składany co miesiąc przez Zbigniewa Komosę z tabliczką „Pamięci 95 ofiar Lecha Kaczyńskiego (…)”. W tej sprawie orzekł już prawomocnie sąd, Komosa ma prawo składać wieńce przed pomnikiem.

– Wczoraj obserwowaliśmy w Warszawie niebywałą sytuację, gdzie Pan, jak się okazało nadal wicepremier Kaczyński przypomniał światu i Polsce, że jest wicepremierem i twierdził, że jest wicepremierem od bezpieczeństwa. Sprawdziłyśmy czy tak rzeczywiście jest (…) Nie ma ani słowa o tym, aby dzisiaj był w jakikolwiek sposób odpowiedzialny za bezpieczeństwo, aby miał prawo do tego, żeby wydawać komukolwiek dyspozycje. Aby mógł na przykład mówić policji, kogo ma spisać, kogo ma przesłuchać, kogo ma sprawdzić, kogo ma zatrzymać. A z tym mieliśmy wczoraj do czynienia na ulicach Warszawy pod pomnikiem smoleńskim – podkreślała Pomaska.

Posłanka Barbara Nowacka przypominała o aferze wizowej oraz wskazywała w jaki skandaliczny sposób wykorzystywane są służby mundurowe przez partię rządzącą – mówimy tu o tym w jaki sposób PiS traktuje mundur – używają żołnierzy jako ścianki, jako swojej własnej prywatnej ochrony. To są rzeczy niedopuszczalne. Wczoraj zmarła żołnierka przy granicy wschodniej na Podlasiu. Tragiczny wypadek. Natomiast jej koledzy mówią „Nas ta nie powinno być. Zostaliśmy wysłani wyłącznie w celach politycznych. Pan Błaszczak postanowił zrobić polityczną szopkę”. Wielokrotnie słyszymy o ochronie polskiego munduru, dlatego dzisiaj stajemy i mówimy, że polskiego munduru należy bronić, po pierwsze przed wykorzystaniem politycznym. Wczoraj na konferencji w Łodzi przyszli byli policjanci, którzy mówili o tym jak policja jest wykorzystywana do celów politycznych stricte. To policja była używana do tłumienia protestów kobiet, do stawiania kordonów policyjnych, aby Jarosław Kaczyński czuł się bezpiecznie, to policja była wysyłana na protestującą młodzież ze społeczności LGBT+. Pan Kaczyński, kiedy protestowały kobiety, co wiemy z maili Dworczyka, chciał, aby na kobiety wysłano wojsko, wtedy był wicepremierem do spraw bezpieczeństwa. Teraz nim nie jest, ale zapomniał. My, jako KO, odbudujemy powagę polskiego munduru. Ci wszyscy, którzy zostali zwolnieni w sposób niesłuszny, będą po prostu przywróceni. Bo nie może być tak, że państwo nie zapewnia pełnej ciągłości. Wielokrotnie zgłaszają się do nas i żołnierze i policjanci, a także nie mundurowi pracownicy wojska i policji, którzy mówią o hańbie, która spotyka ich na co dzień – o bardzo słabych wynagrodzeniach, poniżaniu, upartyjnianiu i o tym, że jak chcą otrzymać podwyżkę, to się dowiadują „to wstąpcie do mundurów, będzie wam trochę lepiej”.

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk