„Oni marnują cały wasz wysiłek ostatnich 30 kilku lat!” Spotkanie otwarte z Rafałem Trzaskowskim w Lęborku.

2023-10-03

We wtorek (3 października 2023 r.) o godzinie 17:00 odbyło się spotkanie otwarte z prezydentem Warszawy, Rafałem Trzaskowskim w Lęborku. W spotkaniu wzięły udział  „jedynki” pomorskich list – posłanki Agnieszka Pomaska i Barbara Nowacka.

Rafał Trzaskowski na spotkaniu wspominał o polityce prowadzonej przez partię rządzącą, której konsekwencją jest konflikt z Unią Europejską, a także brak perspektyw na rozwój.

Czas najwyższy zastanowić się nad tym, co można zrobić, żeby poradzić sobie z największymi problemami, które mamy w Polsce, które mamy w Warszawie, ale które mamy przede wszystkim w miastach takich jak Lębork, bo o nich się zapomina.  Setki razy słyszeliście już o pieniądzach z KPO, z Unii Europejskiej, ale pomyślcie, jakie są konsekwencje tego, że 170 mld zł z samego KPO, a jeszcze 500 mld z innych funduszy europejskich do nas nie trafia przez to, jaką politykę prowadzi dzisiaj rząd. Unia znowu przyspiesza, znowu chce się modernizować, chce walczyć z kryzysem klimatycznym, chce wprowadzać zupełnie nowe technologie, informatyzować całą unię, rozwijać rolnictwo. Tylko w Polsce ta szansa jest dzisiaj kompletnie marnowana. Rządzący mówią, że chcą być twardzi wobec Unii, walą pięścią w stół, wykrzykują te swoje frazesy, obrażają wszystkich, szukają wrogów, nawet z Ukrainą potrafili się ostatnio pokłócić. A to tylko po to, żeby zarobić kilka punktów wyborczych. To jest coś nieprawdopodobnego! Oni marnują cały wasz wysiłek ostatnich 30 kilku lat – podkreślał Prezydent Warszawy.

Rafał Trzaskowski zachęcał także wszystkich do pójścia na wybory, żeby skończyć z absurdalną sytuacją, z którą mamy obecnie do czynienia – Mamy taką sytuację, że krajem rządzi człowiek odklejony od rzeczywistości. Nic nie rozumie, nie był na spacerze, nie był w sklepie. Jemu się ciągle wydaje, że jest w okopach i walczy, a Niemcy nam zagrażają i już podchodzą pod jego dom. Jemu się wydaje, że wszędzie w krzakach siedzą wrogowie. On widzi wszędzie miliony Tusków. Ja naprawdę nie chcę się nad nim znęcać. Ja bym wolał o nim zapomnieć. Tylko tu nie chodzi o jedną osobę. Tu chodzi o to, czy będziemy mieli rozmowę o problemach, które nie istnieją, o jakichś wrogach, którzy nie istnieją, czy nasze dzieci będą musiały obserwować sytuację, w której dominuje kłamstwo, indoktrynacja, manipulacja. Sytuację, w której ten dziennikarz TVP, który jest najbardziej chamski, dostaje nagrodę. Czy my chcemy promować takie postawy? Dlatego musimy iść na wybory, bo tutaj naprawdę stawka jest największa. Tu chodzi o naszą wolność osobistą, tu chodzi o naszą przyszłość, tu chodzi o to, jaki będzie wzór dla nowego pokolenia.

Posłanka Agnieszka Pomaska wspominała o rządach PiS – Chcę wam tylko powiedzieć dlaczego oni kłamią. Oni kłamią dlatego, że rządzili przez ostatnie 8 lat i z tych rządów, po prostu, przed wyborcami się nie rozliczyli. Oni kłamią dlatego, że mają nieczyste sumienia. Mają nieczyste sumienia, bo to kłamstwo szerzą za publiczne pieniądze. Trzy miliardy złotych na telewizję publiczną, która szczuje, kłamie i manipuluje. Mam świetną wiadomość 15 października z tym skończymy, a te 3 miliardy pójdzie na leczenie chorych na raka. – dodając optymistycznie – Nie mam żadnych wątpliwości, że 15 października wygrają ci wszyscy uśmiechnięci ludzie, którzy już chcą więcej podziałów!

Obejrzyj zapis transmisji ze spotkania otwartego

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk