„Zbudowano mur za 2 mld zł, a jednocześnie wydawano wizy za łapówki.” Agnieszka Pomaska w programie „7 Dzień Tygodnia w Radiu ZET”.

2023-09-24

W niedzielę (24 września 2023 r.) o godzinie 9:00 posłanka Agnieszka Pomaska była gościem w programie „7 Dzień Tygodnia w Radiu ZET”.

Posłanka Agnieszka Pomaska wspominała o hejcie, który został skierowany przeciwko filmowi Agnieszki Holland „Zielona granica” – Politycy PiS oburzają się wtedy, kiedy mają nieczyste sumienie. Kto zhańbił polski mundur, jak nie pan Misiewicz, nad którym trzymano parasol? I pan Macierewicz, który tym wszystkim zarządzał. Kto bardziej hańbi polski mundur, niż minister czy członkowie rządu, którzy występują na tle wojska, uprawiając propagandę i atakując opozycję? – pytała.

Przypominała także o aferze wizowej, która nie poruszyła partii rządzącej – Zbudowano mur za 2 mld zł, a jednocześnie wydawano wizy za łapówki. Dziś minister Rau mówi, że nie ma żadnej afery. Ja chciałabym w tej sprawie zobaczyć działania CBA i prokuratury.

Agnieszka Pomaska wskazywała również na nieuczciwość kampanii wyborczej prowadzonej przez PiS, a także cenzurowanie przez tą partię mediów oraz kultury – Przez ostanie 8 lat mamy mnóstwo dowodów na to, ze politycy PiS chcą, żeby tylko ich prawda miała miejsce w teatrach, w kinach, na polskich ulicach. To oni stoczyli wojnę o muzeum II wojny światowej, żeby wprowadzić tam swoją historię.

Posłanka nawiązała również do zdarzenia, które miało miejsce w sobotę (23 września 2023 r.) na wiecu wyborczym Jarosława Kaczyńskiego w Szczecinie – wczoraj na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim nie zostali wpuszczeni obserwatorzy OBWE. To świetnie pokazuje, gdzie my jesteśmy dzisiaj jako Polska, gdzie jest polska dyplomacja i demokracja. Mam wrażenie, że z PiS jest tak, jak z tymi moralizującymi księżmi, którzy na końcu zamawiają męskie prostytutki.

Obecność przedstawicieli OBWE w Polsce jest związana z rozpoczęciem misji obserwacyjnej, której celem ma być ustalenie, czy Polska przestrzega obowiązującego prawa oraz zasad uczciwego procesu wyborczego.

 

 

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk