„Kaczyński, jego koleżanki i koledzy nie wpuszczają OBWE na swoje spotkanie!” Akcja #KobietyNaWybory w Olsztynie.

2023-09-25

W poniedziałek (25 września 2023 r.) o godzinie 14:30 odbył się, kolejny z cyklu #KobietyNaWybory, wiec wyborczy. Tym razem kandydatki KO do Parlamentu udały się do Olsztyna. W wiecu udział wzięły m.in. Agnieszka Pomaska, Barbara Nowacka, Monika Kaliszuk, Anna Wojciechowska i Wioletta Śląska-Zyśk.

– Mamy pierwszy symptom tego, że te wybory, nawet w tym czasie kampanii wyborczej, nie są uczciwe  i ta władza się czegoś boi – sygnalizowała posłanka Agnieszka Pomaska, nawiązując do zdarzenia, które miało miejscu w Szczecinie na wiecu wyborczym Jarosława Kaczyńskiego.

4 września przedstawiciele OBWE poinformowali o rozpoczęciu w Polsce misji obserwacyjnej, której celem ma być ustalenie, czy Polska przestrzega obowiązującego prawa oraz zasad uczciwego procesu wyborczego. W sobotę (23 września 2023 r.), na wiec wyborczy Jarosława Kaczyńskiego nie zostało wpuszczonych dwóch obserwatorów OBWE z Norwegii i Irlandii.

Wiecie jak wyglądają spotkania z Jarosławem Kaczyńskim, zamknięte, z tysiącem ochroniarzy. Wybiórczo wpuszczane są osoby, które chciałyby wejść. Wyobraźcie sobie, że oni tam nawet nie wpuścili międzynarodowych obserwatorów OBWE. Wyobraźcie sobie, gdzie my jesteśmy. To jest niezależna organizacja, której Polska również jest członkiem. W ubiegłym roku przewodniczyliśmy OBWE, natomiast Pan minister Rau jeździł po Europie, po świecie i mówił jakim jesteśmy wspaniałym, demokratycznym krajem. Dzisiaj Jarosław Kaczyński, jego koleżanki i koledzy nie wpuszczają OBWE na swoje spotkanie. Gdzie my jesteśmy? – pytała posłanka.

Agnieszka Pomaska wskazywała w jaki sposób PiS prowadzi nieuczciwą kampanię wyborczą. Podkreślała, że telewizja publiczna została zawłaszczona przez partię rządzącą oraz, że ogromne sumy pieniędzy wydawane są na dezinformację i propagandę – blisko 3 mld złotych poszło na to coś, na TVP, które szczuje, manipuluje i kłamie każdego dnia. Próbuje niszczyć ludzi. Ja nie chcę mówić o sobie, ale to dotknęło także mnie. Przedstawiono tam kłamstwa, które później powielają politycy Prawa i Sprawiedliwości. Czy wy chcecie w ten sposób wydawać publiczne pieniądze? A może chcecie, aby te 3 mld zł poszło zamiast na tą szczujnię, chociażby na leczenie ludzi na raka?

Zawłaszczona została także grupa wydawnicza Polska Press, która została wykupiona przez Orlen Daniela Obajtka – Oni kupili sieć gazet, „Polska Press”. Kupili nie po to, żeby jakość prasy i mediów się w Polsce podniosła, tylko po to, aby ludzie nie mogli znać prawdy. Po to żeby nie mogli pisać o cwaniactwie Obajtka, o kłamstwach Morawieckiego, o przekrętach Sasina, o tych 70 milionach, które wydali na wybory, które się nie odbyły. Żeby nie można było pisać o aferze wizowej. To też jest z waszych pieniędzy i ich z tego rozliczymy! – zapowiadała posłanka.

Agnieszka Pomaska wskazywała również o bezprawnym finansowaniu kampanii wyborczej PiS z budżetu Spółek Skarbu Państwa – Miliony, jeśli nie miliardy idą ze spółek Skarbu Państwa na tę kampanię wyborczą partii rządzącej. Przecież spółki Skarbu Państwa nie są od tego aby wydawać pieniądze na kampanię. Oni teraz chwilowo sztucznie obniżają ceny paliw, ale wiecie co wcześniej robili? Mieli rekordowe marże na paliwa. Wy wszyscy przepłacaliście na stacjach Orlenu. Płaciliście zawyżone ceny, bo oni trzymali wysokie ceny by móc je na trzy tygodnie obniżyć. To jest właśnie wydawanie środków publicznych. Tak wygląda zarządzanie spółkami Skarbu Państwa.

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

 

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk