Ruszyła akcja #KobietyNaWybory! Cykl wieców wyborczych posłanek KO.

2023-09-22

W dniach 20-21 września 2023 r. odbył się cykl spotkań wyborczych w ramach akcji #KobietyNaWybory. Posłanka Agnieszka Pomaska wzięła udział w spotkaniach z wyborcami i wyborczyniami w Opolu, Legnicy, Lubinie i w Poznaniu. 

Posłanka Agnieszka Pomaska w Opolu opowiadała o sytuacji, która spotkała posłankę KO – Kingę Gajewską w Otwocku, podczas wiecu wyborczego PiS z udziałem Mateusza Morawieckiego. Gajewska przez megafon informowała mieszkańców o aferze wizowej i o tym, że do Polski zostało wpuszczonych nielegalnie 250 tys. imigrantów z Afryki i Azji. Posłanka, została zatrzymana przez funkcjonariuszy policji i siłą wciągnięta do radiowozu.

To co się stało wczoraj w Otwocku, to jest jeden z przykładów w jaki sposób nadużywana jest władza przez obecną ekipę rządzącą. To co wydarzyło się wobec naszej koleżanki posłanki Kingi Gajewskiej, może kiedyś spotkać każdego – wskazywała Agnieszka Pomaska. –Wczorajszy dzień jak w pigułce pokazał czym jest władza PiS dla obywatelek i obywateli naszego kraju. Z jednej strony mamy funkcjonariusza telewizji rządowej, z drugiej strony mamy policje, wojsko, które stało się narzędziem do uprawiania polityki  i propagandy w rękach rządzących. Stało się narzędziem w rękach polityków, którzy nie mają żadnych skrupułów do tego, żeby te służby wykorzystywać do własnych partykularnych celów

W Legnicy, w okręgu z którego została wybrana Elżbieta Witek – która zniszczyła polski parlamentaryzm, regularnie dopuszczała się łamania prawa, Konstytucji i regulaminu Sejmu – jak podkreślała parlamentarzystka, posłanki domagały się, aby Marszałek Sejmu interweniowała w sprawie nielegalnego zatrzymania Kingi Gajewskiej.

Posłanka w Opolu wspominała także historię Pana Sebastiana, który zderzył się z kolumną samochodów rządowych Pani premier Beaty Szydło – Wiecie jak zmieniło się życie Sebastiana z czerwonego seicento jemu życie wywaliło się do góry nogami bo na jego drodze stanął pojazd Pani Premier Beaty Szydło. Życie wywraca się kobietom, które wychodzą na ulice po to żeby strajkować, a zderzają się z aparatem państwa, który po raz kolejny jest wykorzystywany przeciw kobietom, przeciw obywatelom. Służby są wykorzystywane do politycznych celów.

Agnieszka Pomaska w trakcie wieców wyborczych wskazywała fakty ujawnione w związku z aferą wizową oraz podkreślała, że wszyscy odpowiedzialni za tą sytuację powinni poddać się dymisji.

– Z udziałem polskich ministrów legalizowano pobyt osób które nie były w żaden sposób zweryfikowane. Te osoby częściowo zostały w Polsce, częściowo zostały w Europie, a częściowo przerzucone przez Meksyk do USA. Do dymisji powinien się podać premier Morawiecki, do dymisji się podać wszyscy, którzy są odpowiedzialni za aferę wizową, m.in. Pan Minister Rau – podkreślała w Opolu parlamentarzystka.

Pan minister Rau, minister spraw zagranicznych, współodpowiedzialny za aferę wizową, według ponad 76 proc. Polek i Polaków, powinien podać się do dymisji. Wzywamy pana premiera Morawieckiego, aby zdymisjonował pana ministra Raua, żeby wytłumaczył się z afery wizowej, żeby wytłumaczył się ze swoich dotychczasowych kłamstw i zamiatania sprawy pod dywan i tego, że ludzie współodpowiedzialni za nielegalne sprowadzanie imigrantów do Polski, do Europy, a nawet do Stanów Zjednoczonych, dalej zasiadają w rządzie, dalej zasiadają m.in. w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. To jest sprawa, której nie odpuścimy – kontynuowała w Poznaniu Agnieszka Pomaska.

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej w Opolu

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej w Legnicy

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej w Poznaniu

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk