„Kobiety na wybory!” Konferencja prasowa oraz wiec wyborczy posłanek KO.

2023-09-14

W czwartek (14 września 2023 r.) odbyła się inauguracja akcji posłanek KO zachęcająca kobiety do aktywnego udziału w życiu społecznym, w tym przede wszystkim do udziału w nadchodzących wyborach. O 10:00 odbyła się konferencja prasowa w Warszawie, natomiast o 17:30 miał miejsce wiec wyborczy w Piasecznie. W akcji uczestniczyły m.in. posłanki: Agnieszka Pomaska, Barbara Nowacka, Małgorzata Kidawa-Błońska, Kinga Gajewska i Aleksandra Gajewska. 

Posłanki ogłosiły, że w trasę wyjedzie „kobiecy bus”, który będzie krążył po Polsce do ostatnich dni przed głosowaniem, ogłaszając program dla kobiet, czyli publiczne finansowanie in vitro, legalną aborcję do 12. tygodnia ciąży, bezpłatne znieczulenie przy porodzie, dostęp do badań prenatalnych i antykoncepcji awaryjnej. Posłanki przeprowadzą liczne spotkania z wyborcami i wyborczyniami oraz debaty.

Te wybory wygrają kobiety. Ale byśmy wygrały te wybory dla naszych sióstr, matek, przyjaciółek, babek, koleżanek, dla wszystkich Polek, potrzebna jest też nasza wielka mobilizacja i nasz pozytywny przekaz. Będziemy pokazywać nasze wspaniałe kandydatki i program, który kompleksowo wspiera Polki. Zaczynając od systemu edukacji, poprzez rynek pracy, kwestie zdrowia, bezpieczeństwa, skończywszy na bezpiecznej i dobrej starości. Będziemy rozmawiać z kobietami, których dotyczą dziś trudy życia codziennego, pokazywać im tę dobrą przyszłość, którą daje wygrana Koalicji Obywatelskiej – zapowiadała posłanka Barbara Nowacka

Posłanka Agnieszka Pomaska przywołała wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, który –mówił niedawno, że kobiety w ciąży też mają prawo do życia. Prawo i Sprawiedliwość przez ostatnie osiem lat niestety udowadniało, że kobiety to jest jakaś druga, gorsza kategoria, że kobiety mają według nich ograniczone prawa do aktywności zawodowej, nawet do macierzyństwa, bo przecież to oni zabrali powszechny dostęp do in vitro i finansowanie in vitro z budżetu państwa. To Prawo i Sprawiedliwość przez ostatnie 8 lat rzucało kłody pod nogi kobietom.

Posłanka wskazywała, że są okręgi, w których w pierwszej szóstce nie ma ani jednej kobiety na listach PiS. Przekonywała kobiety, aby były aktywne nie tylko w trakcie głosowania, ale także w trakcie całej kampanii wyborczej.

Odsuńcie tych patałachów od władzy, odsuńcie Kaczyńskiego, Morawieckiego, tych wszystkich facetów, którzy mówią każdego dnia, co kobiety powinny robić, jak powinny żyć, my chcemy z tym skończyć – apelowała Agnieszka Pomaska.

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

Obejrzyj zapis z wiecu

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk