Wizyta posłanek Agnieszki Pomaskiej i Barbary Nowackiej na półwyspie helskim.

2023-09-12

We wtorek (12 września 2023 r.) posłanki Agnieszka Pomaska oraz Barbara Nowacka udały się w podróż na półwysep helski. Po drodze przeprowadziły liczne rozmowy z wyborcami  w Kuźnicy oraz w Juracie, a także odwiedziły ważne dla Pomorza miejsca, niszczone w wyniku działań partii rządzącej.

Posłanki przeprowadziły wizję lokalną słynnej „Działki Obajtka” w Juracie, w sprawie której dzień wcześniej przeprowadziły kontrolę poselską w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku i wystąpiły z wnioskiem o udzielenie odpowiedzi na liczne pytania do jej Dyrektora.

Jeszcze niedawno tutaj był camping, popularny, dostępny. A teraz nie ma nic. Są plany, które mówiły nawet o wybudowaniu hotelu, do 4 kondygnacji i wycince. Oczywiście kiedy zrobiło się głośno, zaczęli coś kręcić, Obajtek mówi, że to w ogóle nie jego, że lasy nie będą tu inwestować – opisuje to co, zastały, posłanka Barbara Nowacka. Wskazywała przy tym, że – to jest wyjątkowy teren przyrodniczy. Każda budowa, inwestycja, ingerencja w przyrodę, wycinka drzew może oznaczać zagrożenie dla przyszłości półwyspu helskiego, który jest nie tylko skarbem narodowym, ale także po prostu pięknym miejscem, gdzie Polki i Polacy lubią przyjeżdżać.

Agnieszka Pomaska obiecała, że sprawa ta zostanie rozliczona.

Posłanki udały się także do Lasów Piaśnickich, w których na ogromną skalę przeprowadzana jest niekontrolowana wycinka drzew. Należy pamiętać, że jest to miejsce o szczególnym znaczeniu dla wszystkich Polaków, bowiem tutaj hitlerowcy w trakcie II Wojny Światowej dokonali największej zbrodni na Pomorzu. Historycy szacują, że w lasach tych przeprowadzono egzekucje nawet 12-14 tys. osób należących do ludności cywilnej. Pomijając kwestie dotyczące rekordowego eksportu drewna do Chin oraz do Niemiec, a także rezygnacji z certyfikacji FSC przez Dyrektora RDLP, wycinka drewna dokonywana w tym znamiennym miejscu nie powinna mieć miejsca i jest po prostu nieprzyzwoita.

 

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk